تخلف در بازار خرید و فروش پرندگان در خلیج فارس

تخلف در بازار خرید و فروش پرندگان در خلیج فارس به گزارش آنی بازار فرمانده یگان حفاظت از محیط زیست اعلام كرد: با هرگونه تخلف در بازار خلیج برخورد قانونی خواهد شد.


فرمانده یگان حفاظت محیط زیست تهران از حضور همزمان مأموران این یگان و ناجا در بازار پرندگان آزادگان خبرداد و گفت: تا ساماندهی كامل موضوع را از مراجع مربوطه پیگیری می‌كنیم.
 
هنوز به بازار نرسیده بوی زننده‌ای در هوا پیچیده است. از دور مردی دیده می‌شود كه پرنده‌ای را روی دست گرفته و داد و فریاد می‌كند و روی پا می‌چرخد. پرنده با هر بار چرخش مرد، نوك چنگال‌هایش را بیشتر توی پوست مرد فرو می‌برد تا جایش را محكم كند. در قفس‌هایی كه بی‌هیچ نظم و ترتیب خاصی روی زمین چیده شده انواع پرندگان زینتی و خانگی دیده می‌شود. اما پشت غرفه‌ها كه بروید، قول تهیه فلامینگو، قو، یا حتی توله شیر و خرس و گرگ هم می‌دهند! اینجا بازار پرندگان آزادگان تهران است.
 
 
مدیر مركز خرید و فروش پرندگان زینتی تهران در این باره اعلام كرده كه نماینده سازمان حفاظت محیط زیست در این مركز حضور دارد تا تخلفی صورت نگیرد اما سازمان محیط زیست هر بار كه برای مقابله با متخلفان اقدام كرده با تمرد این افراد و حتی در مواردی برخورد با سلاح سرد مواجه شده است. این بار اما فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران خبر از برخورد قاطع و یكسره كردن كار متخلفان این بازار می‌دهد.
 
 
نقی میرزاكریمی با بیان این كه اكنون بزرگترین مركز قاچاق حیات وحش كشور زیر ذره‌بین یگان حفاظت محیط زیست استان تهران است تصریح كرده: با هرگونه تخلف در بازار خلیج برخورد قانونی می‌شود.
 
 
به گفته وی روز گذشته در راستای ساماندهی و برخورد با تخلفات بازار خرید و فروش پرندگان خلیج مأموران یگان حفاظت محیط زیست استان تهران به همراه نیروی انتظامی در این محل حاضر شدند.
 
 
میرزاكریمی در این باره گفت: مأموران یگان حفاظت محیط زیست استان تهران چندین بار جهت گشت و كنترل و برخورد با تخلفات زیست‌محیطی به ویژه خرید و فروش غیرمجاز حیات وحش به بازار خرید و فروش پرندگان خلیج فارس اعزام شده كه با تمرد غرفه داران و مقاومت متخلفان با سلاح سرد مواجه شده‌اند.
 
 
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران با بیان اینكه جان محیط بانان همواره در اینگونه مأموریت‌ها با تهدید مواجه شده ادامه داد: تخلفات غرفه‌داران بازار و تمرد آنان به سركردگی متخلفی سابقه‌دار به مراجع محترم قضایی گزارش و پرونده به منظور پیشتیبانی مأموران یگان محیط زیست جهت دستگیری متخلفان، جمع‌آوری گونه‌های غیرمجاز و پلمپ غرفه‌های افراد متخلف به نیروی انتظامی تهران بزرگ ارجاع شد.
 
 
میرزاكریمی افزود: صبح دیروز جهت اجرای دستور قضایی ۵۰ نفر از مأمورین نیروی انتظامی و محیط بانان وارد بازار می‌شوند كه با تجمع و تمرد افراد زیادی روبرو شده و از اجرای دستور مقام قضایی جلوگیری كردند.
 
 
وی اعلام كرد: بازار پرندگان خلیج فارس بزرگترین مركز قاچاق و خرید و فروش حیات وحش كشور است و در حال حاضر در سیطره چند نفر اراذل اوباش قاچاق فروش قرار دارد.
 
 
میرزاكریمی در پایان تصریح كرد: تا ساماندهی كامل بازار موضوع را از طریق مراجع مربوطه پیگیری خواهیم كرد.
1396/04/15
16:07:59
5.0 از 5
5377
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش