اعتبار تملك دارایی در خراسان جنوبی 40 درصد افزایش یافت

اعتبار تملك دارایی در خراسان جنوبی 40 درصد افزایش یافت به گزارش آنی بازار رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی اظهار داشت: امسال هزار و 400 میلیارد تومان اعتبار تملک دارایی های سرمایه ای از منابع مختلف ملی و استانی به خراسان جنوبی اختصاص یافته که نسبت به سال قبل 40 درصد افزایش داشته است.


"مجید پورعیسی" روز پنجشنبه در دومین نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان امسال که به ریاست استاندار خراسان جنوبی برگزار شد، اضافه کرد: ۱۵۵ میلیارد تومان اعتبار تملک دارایی و ۱۷۷ میلیارد تومان اعتبار نفت داشته ایم که بر طبق فاکتورهای موجود توزیع شد.
وی گفت: امسال مطالعه ای درباب شاخص عدم برخورداری داشتیم که با دستور استاندار خراسان جنوبی با ترکیبی از توزیع اعتبارات سال قبل و مطالعات سازمان برنامه و بودجه، سهم شهرستان ها مشخص شد.
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی اظهار داشت: اعتبار حوزه راه و حوزه آب هر کدام ۵۰ میلیارد تومان است که بعد از مشخص شدن پروژه ها در صحن علنی شورا مصوب خواهد شد.
وی اضافه کرد: مجموع اعتبارات هزینه ای و تملک دارایی های سرمایه ای استان امسال حدود ۲ هزار میلیارد تومان است که بر طبق فاکتورهای مربوطه توزیع می شود.
پورعیسی اظهار داشت: همین طور امسال ۴۸۶ میلیارد تومان اعتبار هزینه ای به استان اختصاص یافته که ۴۷۱ میلیارد تومان آن تا حالا ابلاغ گردیده و از این مقدار ۴۵۱ میلیارد تومان به تناسب شاخص ها بین دستگاه های اجرائی توزیع شد.
وی بیان کرد: امروز مصوب شد حداقل ۲۰ ساعت به هر دستگاه اجرائی اضافه کار بدهیم تا هزینه های ضروری آنها را پوشش دهیم اما جهت گیری این باشد که بطور متوسط تا آخر سال ۷۰ ساعت اضافه کار به کارشناسان و ۱۲۰ ساعت برای مدیران در نظر گرفته شود.
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان جنوبی اضافه کرد: انتظار داریم ۶۰ تا ۱۰۰ میلیارد تومان تا آخر سال به استان کسری اعتبار هزینه ای اختصاص پیدا کند تا بتوانیم برخی کسری‎ ها و کمبودها را جبران نماییم و تا آخر همین ماه موافقت نامه این اعتبارات را مبادله خواهیم کرد.
وی اظهار داشت: امسال ۳۳۰ میلیارد تومان اعتبارات توازن استانی به خراسان جنوبی اختصاص یافت که نسبت به سال قبل سه برابر افزایش دارد و این اعتبارات بر طبق ۳۶ شاخص در شهرستان ها توزیع شده است همین طور اعتبارات نفت استان هم امسال سه برابر شده است.
پورعیسی با اشاره به این که تا حالا از چهار منبع اعتبارات تملک دارایی تخصیص بیش از ۸۰ درصد و از یک منبع نیز تخصیص بیش از ۲۵ درصدی داریم اضافه کرد: امیدواریم تا اختتام امسال تخصیص اعتبارات به ۱۰۰ درصد افزایش یابد.
وی گفت: امسال باتوجه به پروژه های نیمه تمام، محدودیت شروع پروژه جدید را داریم و ۱۰ درصد اعتبارات استان برای پروژه های جدید در نظر گرفته می شود.
همچنین در نشست امروز شورای برنامه ریزی و توسعه استان نحوه تقسیم اعتبارات هزینه ای، تملک دارایی و سه درصد نفت و توازن و اجرای برخی از پروژه های زیربنایی خراسان جنوبی به رای گذاشته شد و همه موارد به تصویب اعضای شورا رسید.منبع:

1400/04/04
14:02:36
5.0 / 5
225
تگهای خبر: دستگاه , سازمان , فاكتور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش