رییس سازمان ملی بهره وری ایران خبر داد:

تحویل سند ارتقای راندمان ۲۰ دستگاه اجرائی به هیات دولت

تحویل سند ارتقای راندمان ۲۰ دستگاه اجرائی به هیات دولت رئیس سازمان ملی راندمان ایران اظهار داشت: برای نخستین بار، کشور در زمینه راندمان بطور تفکیک شده در دستگاه های اجرائی، برنامه، شاخص و مسیر مشخص برای ادامه این حرکت دارد و سند ارتقای راندمان 20 دستگاه اجرائی تحویل هیات دولت شده است.


به گزارش روز یکشنبه ایرنا از سازمان ملی راندمان، فاطمه پهلوانی اظهار داشت: یکی از فاکتورهای مهم در مدیریت بخش عمومی، موضوع راندمان است. در حقیقت ساختار، پروسه و رگولاتوری این بخش با اقتصاد دولتی مدیریت می شود و دستگاهها و نهادهای اجرائی متولی آن هستند؛ بدین سبب حضور سازمان ملی راندمان ایران در دستگاه های در رابطه با نظام اداری موجب شد این دستگاهها برنامه های ارتقای راندمان بخش های اقتصادی را که متولی آن هستند ارائه نمایند.
وی اشاره کرد: تا زمانی که دستگاه های اجرائی خصوصاً آن دسته که متولی بخش هستند، توانمندی، مدیریت و راهبری بهرورانه بخش اقتصادی را نداشته باشند، نمی توان در دست یابی به فاکتورهای راندمان امیدوار بود.
رییس سازمان راندمان با اشاره به نقاط ضعف حاکمیت راندمان اشاره کرد: برای حل این مشکلات نیاز است که ساختار راهبری راندمان در دستگاهها تقویت شود. در حقیقت راندمان باید بعنوان یک هدف و نگرش راهبردی برای مدیران تلقی شود. همین طور باید به موضوع بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد توجه گردد.
وی با اشاره به این که نگاه منابع محور در کشور حاکم است، اظهار داشت: متاسفانه مدیران برای اجرای برنامه های خود معتقدند ابتدا باید بودجه آن تامین گردد.
پهلوانی با تشریح مجموعه اقدام هایی که منجر به راندمان می شوند، اشاره کرد: متاسفانه هنوز هم بر سر مفهوم راندمان ابهاماتی وجود دارد؛ برخی معتقدند مفهوم راندمان فقط اقتصادیست و برخی هم می گویند راندمان مفهومی است برآمده از بهبود عوامل تولید. این در حالیست که سازمان راندمان تلاش نموده این مفهوم را جا بیندازد که راندمان از درون بنگاه، سازمان و... با کارهای بهبود شروع می شود و باید منتج به بهبود فاکتورهای اقتصاد کلان شود. بدین سبب چرخه راندمان مناسب ترین و با اهمیت ترین ابزاری است که در راهنمای اجرائی ماده ۵ قانون برنامه ششم توسعه در سال ۹۷، به تمام دستگاه های اجرائی ابلاغ گردید.
وی افزود: از مجموع ۳۲ دستگاهی که مکلف به اجرای این تکلیف قانونی بودند، سند ارتقای راندمان ۲۰ دستگاه که ۱۴ دستگاه اجرائی متولی بخش اقتصادی هستند، به هیات وزیران تحویل داده شده است. امیدوارم این سازمان در دولت آینده هم، این مسیری که تا به امروز پیموده است را ادامه دهد.


1400/04/07
13:58:00
5.0 / 5
203
تگهای خبر: ابزار , اقتصاد , تولید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش