آخر رشدهای مثبت اقتصادی كانادا

آخر رشدهای مثبت اقتصادی كانادا بعد از ۱۱ ماه، رشد اقتصادی کانادا منفی شد.


به گزارش آنی بازار به نقل از سی بی سی، در ماه آوریل، اقتصاد کانادا ۰.۳ درصد کوچک شده که این رقم، ۰.۵ درصد کمتر از رشد ثبت شده در بازه مشابه منتهی به ماه قبل و ۰.۲ درصد کمتر از رشد پیشبینی شده توسط کارشناسان بوده است. این اولین رشد اقتصادی منفی کانادا بعد از ۱۱ ماه رشد مثبت متوالی حسوب می شود.
بخش تولید با رشد ۰.۵ درصدی و سرمایه گذاری مسکن با رشد ۰.۲ درصدی تأثیر زیادی را در ثبت این عملکرد داشته اند اما بدترین عملکرد در این بین در ارتباط با بخش خرده فروشی با رشد منفی ۵.۵ درصدی بوده است.
اقتصاد کانادا در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۰ با رشد ۸.۹ درصدی، بهترین عملکرد فصلی سالهای اخیر خویش را جشن گرفت اما انتظار نمی رود دستکم در آینده ای نزدیک چنین عملکرد نیرومندی به ثبت برسد. کانادا یکی از پیشروترین کشورها در پیشبرد برامه واکسیناسیون بوده و بنابراین هم کمترین تلفات را در میان کشورهای گروه هفت از کرونا داشته است. در حوزه تجارت خارجی، واردات کانادا نسبت به ماه قبل ۰.۴ درصد بیشتر شده است. صادرات هم با صعود ۰.۲۷ درصدی روبرو شده است.
پیش از این رئیس بانک مرکزی کانادا ضمن اشاره به بازگشایی تدریجی کسب و کارها اظهار داشته بود: نتایج کووید-۱۹ روی اقتصاد کانادا بلندمدت خواهد بود و ما یک مسیر احیای رشد طولانی وناهموار را پیش رو خواهیم داشت. تیف مک لم ضمن اشاره به این که بانک مرکزی کانادا انتظار دارد با بازگشت تدریجی مردم به کارهای خود شاهد ثبت رشد فصلی مثبت در سه ماهه پایانی سال باشیم اضافه کرد: البته این مسئله نباید این انتظار اشتباه را به وجود بیاورد که همه چیز خیلی سریع به حال اول بر می گردد.
متوسط رشد اقتصادی کانادا در بازه زمانی ۱۹۶۱ تا ۲۰۲۰ معادل ۰.۳ درصد بوده است که بالاترین رقم ثبت شده در ارتباط با سه ماهه سوم سال ۲۰۲۰ با ۸.۹ درصد و کمترین رقم ثبت شده در ارتباط با سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ با منفی ۱۱.۳ درصد بوده است.
منبع:

1400/04/13
12:26:31
5.0 / 5
263
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش