دیدار 5 عضو كابینه دوازدهم با رئیس جمهوری منتخب

دیدار 5 عضو كابینه دوازدهم با رئیس جمهوری منتخب وزیران دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، جهاد کشاورزی، ارتباطات و فناوری اطلاعات، رئیس سازمان برنامه و بودجه و رئیس کل بانک مرکزی با حضور در دفتر آیت الله سید ابراهیم رییسی به صورت جداگانه با وی دیدار کردند.به گزارش روز شنبه ایرنا از روابط عمومی دفتر رئیس جمهوری منتخب، امیر سرتیپ حاتمی، سید کاظم خاوازی و محمدجواد آذری جهرمی، محمدباقر نوبخت و اکبر کمیجانی در دیدارهای جداگانه با حجت الاسلام سیدابراهیم رییسی رئیس جمهوری منتخب، گزارشی از وضعیت و اقدامات وزارت خانه های دفاع، جهاد و ارتباطات عرضه کردند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح که پیش از این هم همراه با فرماندهان عالی رتبه نظامی برای تبریک پیروزی رییسی در انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم با رئیس جمهوری منتخب دیدار کرده بود، در دیدار خود گزارشی از اقدامات و دستاوردهای وزارت دفاع در حوزه های مختلف همچون میزان آمادگی دفاعی کشور در مقابله با تهدیدات ارائه کرد.

کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی هم با تبریک پیروزی رییسی در انتخابات ۲۸ خرداد و آرزوی موفقیت برای دولت آینده گزارشی از اقدامات این وزارت خانه و وضعیت کشاورزی و مهم ترین چالش ها و مسیرهای پیش روی دولت سیزدهم برای تأمین نیازهای اساسی مردم همچون گندم، مرغ و گوشت ارائه کرد.

محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هم در دیدارش با رئیس جمهوری منتخب، با تبریک انتخاب رییسی بعنوان هشتمین رئیس جمهوری کشورمان و آرزوی توفیق برای وی و همکارانش در دولت آینده، از وضعیت و اقدامات این وزارت خانه به منتخب ملت گزارش داد.سید ابراهیم رییسی هم در این دیدارها با تشکر از اظهار محبت وزرای دفاع، جهاد و ارتباطات و گزارش عملکرد وزارت خانه هایشان، استفاده از تجارب و همکاری همه بخش ها برای پیشبرد برنامه ها و مأموریت های دولتش در خدمتگزاری به مردم و بهبود وضعیت موجود را مورد تاکید قرار داد.

روسای سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی از دیگر مسئولان دولت دوازدهم بودند که برای عرضه گزارش درباره عملکرد سازمان متبوعشان به صورت جداگانه با رئیس جمهوری منتخب دیدار کردند.

نوبخت در دیدار با رییسی ضمن تبریک انتخاب وی بعنوان هشتمین رئیس جمهور و آرزوی موفقیت برای دولت آینده، گزارشی از وضعیت کشور و چالش های پیش روی دولت سیزدهم در حوزه های متعدد عرضه کرد.

رییسی با تشکر از اظهار محبت رئیس سازمان برنامه و بودجه و گزارش وی درباره اقدامات این سازمان و شرایط کشور، بر ضرورت تحول همه جانبه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی تاکید کرد و اظهار داشت: دولت مردمی به دنبال آن است که با تغییر برخی ساختارها و رویکردها، توزیع عادلانه و مدیریت بهینه امکانات و اتکا به توان داخل وضعیت موجود را به نفع مردم تغییر دهد.اکبر کمیجانی رئیس کل بانک مرکزی هم در دیدار با رئیس جمهوری منتخب، گزارشی از چالش های حوزه پولی و بانکی و وضعیت ارزی کشور ارائه کرد.

وی با تبریک پیروزی رییسی در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و آرزوی موفقیت برای دولت آینده، درباره چالش های حوزه پولی و بانکی و وضعیت ارزی کشور و مسایل مهم در ارتباط با بانک مرکزی به رئیس جمهوری منتخب گزارش داد.

رییسی هم با تشکر از ابراز محبت رئیس کل بانک مرکزی و گزارش وی درباره نظام پولی و بانکی کشور، بر ضرورت هماهنگی تیم اقتصادی دولت برای رفع مشکلات این حوزه تاکید کرد.در این دیدار، راهکارهای اصلاح نظام مالی و تأمین منابع ارزی برای تهیه کالاهای اساسی مورد نیاز مردم مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وزرای نفت، صمت و تعاون، کار و رفاه اجتماعی هم پیش از این در دیدارهای جداگانه با رئیس جمهوری منتخب، درباره وضعیت کشور و عملکرد این وزارت خانه ها گزارش داده اند.منبع:

1400/04/14
09:38:35
5.0 / 5
254
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بانك , بانك مركزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش