قانون پایانه های فروشگاهی تا آخر سال اجرایی می شود

قانون پایانه های فروشگاهی تا آخر سال اجرایی می شود به گزارش آنی بازار وزیر امور اقتصادی و دارایی در حاشیه جلسه با مدیران سازمان امور مالیاتی اعلام نمود که با برنامه ریز ی انجام شده قانون پایانه های فروشگاهی تا آخر سال جاری اجرا می گردد.به گزارش روز سه شنبه ایرنا، فرهاد دژپسند در حاشیه جلسه با مدیران ارشد سازمان مالیاتی کشور در گفتگو با خبرنگاران و در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا عنوان کرد: از آغاز ورودم به وزارت اقتصاد، پیگیر هوشمندسازی اقتصاد بودم. یکی از محورهای اساسی این موضوع، نظام مالیاتی است. در صورتیکه این نظام با عنایت به نقش محوری خود در اقتصاد، هوشمند شود، تاثیرات قابل توجهی بر اقتصاد کشور خواهد داشت.
وی توضیح داد: هوشمندسازی نظام مالیاتی به این معنا است که تمامی مؤدیان مالیاتی، بنگاه های اقتصادی و مصرف کنندگان، باید در سامانه هوشمند مالیاتی ورد پیدا کرده و به آن مسلط شوند.
رییس شورای گفتگو با اشاره به اینکه زیرساخت های در ارتباط با هوشمند شدن نظام مالیاتی در سازمان امور مالیاتی بوجود آمده است، خاطرنشان کرد: میتوان اظهار داشت که ملزومات اجرایی شدن قانون پایانه های فروشگاهی فراهم گشته است اما همان گونه که گفتم سازمان امور مالیاتی یک طرف قضیه است. در سوی دیگر مؤدیان یعنی فروشگاه ها، شرکت ها و سایر مؤدیان قرار دارند و باید بتوانند خودشان را مجهز کنند.
وزیر اقتصاد در ادامه اضافه کرد: پیشبینی ما این است که با برنامه ای که تدوین شده و با مشوق هایی که در نظر گرفته و اعمال خواهیم کرد قانون پایانه های فروشگاهی تا آخر سال اجرایی شود.
دژپسند تصریح کرد: البته می توانستیم این کار را خیلی سریع تر به سرانجام برسانیم ولی انتشار ویروس منحوس کرونا مانع از برگزاری دوره های آموزشی بخصوص برای اصناف شد. این مورد کار را مقداری به تعویق انداخت.
وزیر اقتصاد درباره نشست امروز خود با مدیران سازمان امور مالیاتی هم عنوان کرد: ما در آستانه روز مالیات هستیم. شانزدهم تیرماه هر سال به نام روز مالیات نامگذاری شده است. به همین خاطر لازم بود جلسه ای با مدیران ارشد سازمان امور مالیاتی کشور داشته باشیم، تا هم این روز را به آنها تبریک بگوییم و هم به خاطر عملکرد خوب آنها در ۳ سال جنگ تحمیلی اقتصادی از آنها تشکر نماییم.
وی اظهار داشت: وقتی دشمن جنگی را ضد ما طراحی نموده، به منابع درآمدی نفتی ما صدمه رسانده و انتقال منابع را از خارج به داخل با مشکل مواجه کرده است، باید برای اداره دولت و تأمین مالی دولت به دنبال منابع جایگزین باشیم. به صورت طبیعی و پیش از هر چیز سراغ درآمدهای مالیاتی می رویم. این درآمدها جزو درآمدهای تمیز دولت می باشد. موضوعی است که هم در کوتاه مدت و هم در بین مدت و دراز مدت باید مورد توجه قرار بگیرد، لزوم جایگزینی بودجه مبتنی بر مالیات به جای بودجه مبتنی بر نفت می باشد که این مهم باید محقق شود.
تحقق ۱۰۸ درصدی درآمدهای مالیاتی در سال ۹۹
رییس شورای گفتگو با درخشان توصیف کردن عملکرد سازمان امور مالیاتی در طول سه سال گذشته، اضافه کرد: در سال ۹۹، میزان تحقق درآمدهای مالیاتی ۱۰۸ درصد بود و ۸ درصد بیشتر از درآمدهای مالیاتی پیشبینی شده، مالیات دریافت کردیم.
وی خاطرنشان کرد: رویکرد سازمان مالیاتی این است که به مالیات فقط بعنوان ابزار درآمد نگاه نمی کند بلکه مالیات را ابزاری برای عدالت اجتماعی، توسعه اقتصادی و عدالت منطقه ای هم می داند.
وزیر اقتصاد به ارتباط با مؤدیان مالیاتی اشاره نمود و اظهار داشت: از طرفی شعار سازمان مالیاتی در ارتباط با مودیان در طول سه سال گذشته، «وصول با رعایت اصول» بوده است؛ بنابراین، بدون این که تنشی ایجاد شود درآمدهای مالیاتی تحقق پیدا کرد.
رییس شورای گفتگو درباره فشار به مودیان مالیاتی هم عنوان کرد: سازمان امور مالیاتی به شدت در این حوزه مراقبت کرده است. مؤدیان منظم و خوش حساب و دارای شناسنامه هم از راه این افزایش درآمدهای مالیاتی، گرفتار صدمه نشدند.
دژپسند ضمن تاکید بر این که کسانی که از کرونا صدمه دیده بودند به صورت کامل از فشار مالیاتی در امان بوده و سازمان مالیاتی بیشترین تسهیلات را برای آنها فراهم نموده است، عنوان داشت: سالجاری هم سال مهمی است؛ هم دولت تغییر می کند و هم این که ما می دانیم که درآمدهای نفتی متناسب با هدفگذاری محقق نشده است. بنابراین، سازمان مالیاتی وظیفه مهمی بر عهده دارد و باید با یک کار فشرده و به تعبیر رئیس سازمان با یک سبک جهادی ورود پیدا کرده و به تحقق درآمدهای مالیاتی کمک نماید.منبع:

1400/04/16
12:32:41
5.0 / 5
365
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش