دادستان دیوان محاسبات:

هزار و ۲۰۰ گزارش تخلف تفریغ بودجه ارسال شد

هزار و ۲۰۰ گزارش تخلف تفریغ بودجه ارسال شد آنی بازار: دادستان دیوان محاسبات کشور از ارسال یک هزار و 200 گزارش تخلف از تفریغ بودجه طی سال قبل به دیوان محاسبات کشور آگاهی داد.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایرنا، علی کامیار روز چهارشنبه در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه و اقتصاد مقاومتی استان ایلام گفت: ۴۰۰ مورد از این گزارش ها مربوط به بحث سامانه ها است.
وی با اشاره به رویکرد جدید دیوان محاسبات بر پایه فن آورانه و مردم پایه اضافه کرد: تلاش می شود تا با شفاف سازی ها خود مردم در جریان گزارش ها باشند.
دادستان دیوان محاسبات کشور افزود: گزارش تفریق بودجه در مجلس قرائت می شود تا مردم در جریان آن قرار گیرند و در سامانه دیوان نیز قرار می گیرد.
کامیار اشاره کرد: هرچه قدر گزارش های مردم از عملکرد مالی دیوان شفاف باشد اعتماد آنها بیشتر می شود.
وی با اعلان اینکه دیوان محاسبات باید در تلاش باشد اعتماد مردم در بحث مالی دستگاهها افزایش یابد، اشاره کرد: مردم باید مطالبه گر باشند و دیوان محاسبات را کمک کنند.
دادستان دیوان محاسبات کشور اضافه کرد: حسابرسی ترک فعل مدیران یکی از اولویت های مهم دیوان محاسبات است و اگر مسئولی نتواند انتظارات مورد نظر را برآورده کند و مرتکب ترک فعل شود توسط دیوان محاسبات مورد پیگیری قرار می گیرد.
کامیار اشاره کرد: این دیوان، در کنار توجه دقیق به مساله ترک فعل از ریسک پذیری مدیران دولتی برای بهبود وضعیت اقتصادی، اشتغال و توسعه کشور کاملا حمایت می کند.
وی تصریح کرد: دیوان محاسبات و مجلس شورای اسلامی در اوج همکاری متقابل قرار دارند و همکاری دو سویه مجلس شورای اسلامی و دیوان محاسبات سبب می شود تا شاهد تصویب یک بودجه عملیاتی و کاربردی در سالهای بعدی باشیم.
کامیار اظهار داشت: سند چشم اندازه ۴ ساله آینده دیوان محاسبات کشور تدوین شده است که در این سند مبحث فناوری و اتکا به مردم مورد توجه است.
دادستان دیوان محاسبات کشور اضافه کرد: با استفاده بیشتر از فناوری و ایجاد زیرساخت های لازم می توان جلوی هرگونه تخلف را در دستگاه های اداری گرفت و تعداد تخلفات مالی را کم کرد.
کامیار عنوان کرد: اهمیت دادن به استانها و شناخت کامل از مسائل و خاصیت های مختلف استانهای کشور از اولویت های مهم دیوان محاسبات در دوره جدید است.
وی تصریح کرد: شفاف سازی مسائل مالی یکی دیگر از مطالبی است که مورد توجه و پیگیری دیوان محاسبات کشور است.
وی اشاره کرد: امیدواریم با حضور یک مجلس و دولت انقلابی این دوره خیلی از مشکلات مرتفع شود.
وی اضافه کرد: مطالبات مجلس از دیوان به حق است که تلاش می شود انجام گیرد.
وی تغییر رویکرد دیوان محاسبات و تهیه سند استراتژیک را از نخستین اقدامات این دیوان برشمرد و بیان کرد: عدم تکمیل سامانه ها از ضعف ها است که حالا دیوان پیگیری می کند که این سامانه ها به نتیجه برسد.
کامیار اظهار داشت: هستند عده قلیلی که با سوء استفاده عملکرد نیروهای پر تلاش را زیر سوال می برند.
وی افزود: امیدواریم دیوان محاسبات از سندرسی به رسیدگی هوشمند برسد که باید جلو تخلف را بگیریم نه این که بعد از انجام تخلف دنبال مچ گیری باشیم.
دادستان دیوان محاسبات کشور اظهار داشت: ریسک پذیری را در مدیران باید افزایش دهیم و دیوان محاسبات به دنبال این مساله است تا همکاری بیشتری بین دستگاهها و دیوان محاسبات بوجود آورد.
وی از مدیران خواست که دیوان محاسبات بعنوان مزاحم نبینند برای اینکه این دیوان دلسوز مدیران است و، مدیران سرمایه های کشور هستند و نباید خدایی نکرده به شکلی باشد که از بیت المال سو استفاده گردد.
کامیار با تاکید بر این که هر استانی در جای خودش تلاش خودرا برای توسعه انجام دهد، اظهار داشت: استان ایلام را بعنوان استانی شهید پرور و افتخار آمیز می شماریم همیشه که در صحنه دفاع مقدس خوش درخشیده و در میزبانی از زائران حسینی برای مردم خاطرات خوبی به یادگار گذاشته است.
دادستان دیوان محاسبات کشور اشاره کرد: امیدواریم در دولت جدید جبران مافات در محرومیت زدایی باتوجه به سال های جنگ تحمیلی در این استان محروم انجام گیرد.
وی اضافه کرد: آرزو می نماییم برای دولت آقای رییسی که نارسایی ها وکاستی ها به بهانه تحریم که نتوانستیم پیشرفت نماییم در دوران جدید از فرصت ها استفاده نمائیم و خدمات بیشتری به مردم ارائه دهیم.منبع:

1400/04/18
21:52:25
5.0 / 5
255
تگهای خبر: اقتصاد , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش