وزیر كشور در گزارشی به رییس جمهوری اعلام كرد؛

بیش از نیمی از خودرو های دپو شده در گمرك مرخص شد

بیش از نیمی از خودرو های دپو شده در گمرك مرخص شد وزیر کشور در گزارشی به رئیس جمهوری از ترخیص بیش از نیمی از خودرو های دپو شده در گمرکات کشور آگاهی داد و پیشنهاد کرد اقدامات لازم برای تعیین تکلیف خودرو های باقیمانده از طرف دستگاه های مربوطه تسریع شود.


به گزارش روز سه شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، عبدالرضا رحمانی فضلی گزارش اقدامات وزارت کشور، پیرامون تعیین تکلیف وضعیت خودرو های دپو شده در گمرکات کشور را به رئیس جمهور ارائه کرد.
وزیر کشور در این گزارش آورده است: در سال ۱۳۹۸ با پیگیری این وزارت و همکاری گمرک ایران، آمار خودرو های بلاتکلیف و دپو شده در گمرکات سه استان بوشهر، خوزستان و هرمزگان، با تعداد (۵۱۰۸) دستگاه خودرو شناسایی و با ارسال گزارشات مربوطه به حضور حضرتعالی و موافقت آن مقام محترم با پیشنهادات تقدیمی، پرونده مربوطه با محوریت معاون محترم اقتصادی رئیس جمهور، مورد پیگیری واقع و در نهایت منجر به ابلاغ تصویبنامه شماره ۱۵۲۶۷۶/ت۵۷۳۹۴ هـ مورخ ۲۹-۱۱-۱۳۹۸ هیئت محترم وزیران شد.
وی افزود: در اجرای تصویب نامه مذکور، تا حالا (۲۸۵۹) دستگاه خودرو از مجموع (۵۱۰۸) دستگاه خودروی بلاتکلیف (۵۶ درصد)، تعیین تکلیف و از گمرکات استانهای مذکور ترخیص و تعداد (۲۲۴۹) دستگاه (معادل ۴۴ درصد) به دلائلی چون داشتن پرونده قضایی، عدم ثبت سفارش و اظهار نشده به گمرکات در گمرکات موصوف، کماکان باقی مانده است.
وزیر کشور در ادامه پیشنهاد کرد تا در امتداد تعیین تکلیف نهایی خودرو های باقیمانده و بلاتکلیف یاد شده، آن تعداد از خودروهایی که به لحاظ موانع ناشی از ضوابط و مقررات جاری، بلاتکلیف مانده و امکان ترخیص آنها وجود ندارد، اقدامات لازم برای تعیین تکلیف قانونی آنها از طرف وزارتخانه های صنعت، معدن و تجارت و امور اقتصادی و دارائی (گمرک ایران- سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی) تسریع شود.
با توجه به این که مشکل عمده خودرو های باقی مانده در گمرکات ذکر شده، وجود پرونده قضایی است، پس ضرورت دارد در این خصوص نیز، با هماهنگی و همکاری قوه قضائیه، تدابیر لازم اتخاذ شود.
رحمانی فضلی اضافه کرد: وزارت کشور باتوجه به وظایف و ماموریت های حاکمیتی و بین بخشی، همیشه مسائل اجتماعی، سیاسی و اقتصادی را در سطح کشور رصد کرده و با راهبرد تسهیل گری و ایجاد هماهنگی بین دستگاه های اجرائی ذی ربط، موضوعات مبتلابه کشور را در سالهای اخیر مورد پیگیری قرار داده است.
وی اظهار داشت: یکی از مصادیق این امر، مشکلات در رابطه با تعیین تکلیف خودرو های وارداتی دپو شده و رسوب شده در گمرکات استانهای خوزستان، بوشهر و هرمزگان بود که گزارش مشکلات و پیشنهادات مرتبط توسط این وزارت و با همکاری دیگر دستگاهها و به خصوص گمرک برای رئیس جمهور محترم ارسال شده است.


1400/04/23
11:14:29
5.0 / 5
211
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش