متناسب سازی حقوق بازنشستگان تعهد مازاد بر اعتبار نبوده است

متناسب سازی حقوق بازنشستگان تعهد مازاد بر اعتبار نبوده است آنی بازار: سازمان برنامه و بودجه در واکنش به انتشار گزارشی با عنوان «۸ سال دردسرسازی برای دولت جدید» در بعضی رسانه ها تصریح کرد که اجرای متناسب سازی در سال ۱۳۹۹ و تداوم آن در سال ۱۴۰۰بر اساس منابع مندرج در قانون بودجه بوده و به هیچ عنوان تعهد مازاد بر اعتبار نبوده است.


به گزارش روز یک شنبه ایرنا از سازمان برنامه و بودجه کشور، به دنبال انتشار گزارشی در نشریات کشور با عنوان « ۸ سال دردسرسازی برای دولت جدید» این سازمان در گزارش اعلام نمود: متناسب سازی حقوق بازنشستگان یکی از مطالبات ۱۰ ساله این قشر از جامعه بود که در سال ۱۳۹۹ از محل منابع مندرج در بند (و) تبصره (۲) قانون بودجه سال ۱۳۹۹ اجرایی شد که رشد حدود ۴۵ درصدی حقوق بازنشستگان رضایت جدی آنها را به دنبال داشت.
در ادامه آمده است: با عنایت به اجرای متناسب سازی از مهرماه سال۱۳۹۹ منابع لازم برای تداوم متناسب سازی هم در لایحه بودجه ۱۴۰۰ در بند (و) تبصره ۲ منظور شده که با تغییراتی در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید.
بر اساس ابلاغ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ و لحاظ ۱۳۰ هزار میلیارد تومان در جزء (۱) بند (۲) تبصره (۲) تداوم متناسب سازی هم از محل بخشی از منابع مذکور در حال اجرا می باشد.
بنابراین، با عنایت به موارد فوق اجرای متناسب سازی در سال ۱۳۹۹ و تداوم آن در سال ۱۴۰۰کاملاً بر مبنای منابع مندرج در قانون بودجه بوده و به هیچ عنوان تعهد مازاد بر اعتبار نبوده است.منبع:

1400/04/24
12:18:43
5.0 / 5
269
تگهای خبر: سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش