رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران تاكید كرد

ضرورت تدوین آئین نامه برای دریافت مالیات از خانه های خالی و خودرو های لوكس

ضرورت تدوین آئین نامه برای دریافت مالیات از خانه های خالی و خودرو های لوكس به گزارش آنی بازار رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران بر ضرورت تدوین آئین نامه های وصول مالیات بر خانه های خالی و خودرو های لوکس تصریح کرد و اظهار داشت: متاسفانه عدم تدوین آئین نامه های وصول این مالیات ها سبب شده تابحال نسبت به وصول آن اقدامی صورت نگیرد.


مسعود شفیعی در گفتگو با ایسنا، در تشریح درآمدهای مالیاتی استان تهران و سهم این استان از درآمدهای مالیاتی اظهار داشت: لازم است سهم درآمدهای ملی و استانی در استان تهران به صورت کامل تفکیک شود، چونکه بخش زیادی از درآمدهای حاصله در استان تهران در درآمدهای ملی مستتر شده و از همان بخشی هم که درآمد استانی به حساب می آید عملا سهمی به استان اختصاص نمی یابد.
وی اضافه کرد: بعضی از دستگاههای اجرایی در اعلام دقیق درآمدهای خود و همینطور معرفی زمینه های درآمدزایی بیشتر و تبیین موانع تحقق درآمدها ضعف دارند. باید در تک تک ردیف های درآمدی سهم ملی و سهم سایر استان ها به صورت مقایسه ای دیده شود تا امکان تحلیل این اطلاعات در استان و کشور را داشته باشیم.
وی ضمن اشاره به این که حدود 50 درصد درآمد مالیاتی از استان تهران وصول می شود، تصریح کرد: با این وجود سهم استان از این درآمد بسیار اندک بوده و لازم است راهکار واقعی کردن سهم درآمدی از مالیات را به صورت مستدل عرضه دهیم و از طرفی متاسفانه عدم تدوین آئین نامه های وصول مالیات بر خانه های خالی و خودرو های لوکس سبب شده تابحال نسبت به وصول آن اقدامی صورت نگیرد.
شفیعی همینطور با تکیه بر مولدسازی دارایی های دستگاههای اجرایی اظهار داشت: متاسفانه گاها دستگاههای اجرایی استان در اعلام املاک مازاد و طی مراحل قانونی برای فروش این دارایی ها تعلل کرده اند که لازم است به سرعت کوتاهی های خویش را جبران کنند.
منبع:

1400/04/26
15:01:11
5.0 / 5
5590
تگهای خبر: خودرو , دستگاه , سازمان , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش