رشد ۵۵ و هشت دهم درصدی ارزش افزوده خدمات در سال ۹۹

رشد ۵۵ و هشت دهم درصدی ارزش افزوده خدمات در سال ۹۹ به گزارش آنی بازار بررسی جداول آماری مرکز آمار حاکی از این است که میزان ارزش افزوده خدمات در سال ۹۹ برابر ۱۹ میلیون و ۱۵۵ هزار میلیاردریال بود که در مقایسه با سال ۹۸ رشد ۵۵.۸ درصد رشد داشته است.


به گزارش روز دوشنبه ایرنا، ارزش افزوده به زبان ساده یعنی ارزشی که در هر مرحله به کالا یا خدمات افزوده می شود. بررسی داده های آماری بانک مرکزی مبین این است که از میان بخش های مختلف نفت، کشاورزی، صنایع و معادن، صنعت و معدن، ساختمان و خدمات، سال قبل بیشترین ارزش افزوده در ارتباط با بخش خدمات است.
طبق این آمار ارزش افزوده خدمات در سال ۹۶ نسبت به سال پیش از آن ۵۶.۲ درصد، در سال ۹۷ هم ۵۵ درصد و در سال ۹۸ هم ۵۷.۱ درصد رشد داشت. سال قبل ارزش افزوده خدمات برابر ۱۹ میلیون و ۱۵۵ هزار میلیاردریال بود. در سال ۹۹ ارزش افزوده خدمات در مقایسه با سال پیش از آن ۵۵.۸ درصد رشد داشت.
ارزش افزوده نفت در سال ۹۹ نسبت به سال پیش از آن ۵.۳ درصد، کشاورزی ۱۱.۶ درصد، صنایع و معادن ۲۹.۳ درصد، صنعت و معدن ۱۹.۳ درصد و ساختمان ۷.۷ درصد رشد یافت.
تولید ناخالص داخلی بدون نفت کشور کشور در سال ۹۹ برابر ۳۲ میلیون و ۵۲۰ هزار میلیاردریال بود که در مقایسه با سال پیش از آن ۹۴.۷ درصد افزایش پیدا کرده بود.منبع:

1400/04/30
22:46:27
5.0 / 5
180
تگهای خبر: ارز , ارزش , بانك , بانك مركزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش