پرداخت های منابع مصوب به استان خوزستان برای کاهش تنش آبی ادامه دارد

پرداخت های منابع مصوب به استان خوزستان برای کاهش تنش آبی ادامه دارد آنی بازار: مدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه ها از ادامه پرداخت های منابع مصوب به استان خوزستان برای کاهش تنش آبی این استان از منابع سازمان هدفمندسازی یارانه ها به مبلغ 750 میلیارد تومان آگاهی داد.


به گزارش پنجشنبه شب ایرنا از سازمان هدفمندی یارانه ها، امید حاجتی با بیان این خبر اضافه کرد: با پیگیری های صورت گرفته و بمنظور کاهش اثرات خشکسالی و همین طور کاهش تنش آبی استان خوزستان ادامه پرداخت های مصوب ۰۴/۲۸ /۱۴۰۰ از منابع سازمان هدفمندسازی پرداخت صورت گرفت. این منابع که عمدتاً به دستگاه های اجرائی استان پرداخت گردید با اولویت کاهش تنش آبی در بخش های تامین آب آشامیدنی و کشاورزی انجام شد.
وی اضافه کرد: منابع پرداخت شده به ارگانهای مختلفی چون شرکت آب و فاضلاب خوزستان به مبلغ ۱۰۷ میلیارد تومان، اداره کل عشایراستان خوزستان مبلغ ۲۵ میلیارد تومان بمنظور اجرای پروژه های تامین آب آشامیدنی، آبرسانی روستایی و عشایری و مقابله با تنش آب آشامیدنی، کشاورزی و منابع طبیعی و لایروبی کانالها و رودخانه های استان خوزستان و آبرسانی به عشایر غیور این استان و نیز برای تامین علوفه و آب دام ها و جبران خسارت وارده به این نوع دامها اختصاص و پرداخت این مبالغ انجام شد.
او همین طور از پرداخت مبلغ ۱۷ میلیارد تومان بابت تامین علوفه و آب دام های سنگین و نیز مبلغ ۱۱۵ میلیارد تومان بابت مطالبات کشاورزان ناشی از خسارت وارده سیل فروردین ماه سال ۱۳۹۸ به اراضی کشاورزی استان خوزستان به سازمان جهاد کشاورزی خوزستان خبرداد.
مدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه ها اضافه کرد: مبلغ ۱۰ میلیارد تومان از منابع سازمان هدفمندسازی یارانه ها نیز برای مبارزه با آفات و بیماری جنگلها و آبیاری نهال کاری های سنواتی منابع طبیعی در کانون های بحرانی ایجاد گرد و غبار به اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خوزستان پرداخت گردید.
وی همین طور از پرداخت مبلغ ۲۰۰ میلیارد تومان به شرکت سهامی سازمان آب و برق خوزستان بمنظور جلوگیری از پیشروی آب دریا در اراضی کشاورزی و نخلستان های آبادان و خرمشهر بوسیله تکمیل سدهای مارد و پایین دست رودخانه بهمنشیر و نیز اجرای عملیات در رابطه با سد مارد خبرداد و اظهار داشت: شرکت سهامی آب و برق خوزستان مبلغ ۷۵ میلیارد تومان دیگر را نیز بمنظور اجرای پروژه های تامین آب، آبرسانی روستایی و عشایری، مقابله با تنش آب، کشاورزی و منابع طبیعی و لایروبی کانال ها و رودخانه های استان خوزستان بابت تامین آب از منابع این سازمان دریافت کرد.
مدیرعامل سازمان هدفمند سازی یارانه ها در آخر از پرداخت مبلغ ۲۰۰ میلیارد تومان به شرکت آب و فاضلاب کشور برای اجرای طرح های آبرسانی شهرهای دارای تنش آبی و ارتقای کیفی آب آشامیدنی این مناطق با اولویت بندی خبرداد.
وی ابراز امیدواری کرد با دریافت این منابع توسط ارگانهای مختلف شاهد بر طرف شدن مشکلات به وجود آمده در سطح استان خوزستان باشیم.منبع:

1400/05/09
21:51:50
5.0 / 5
176
تگهای خبر: ارز , دستگاه , سازمان , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش