دژپسند:

سال گذشته ۶۸۰ هزار میلیارد تومان تأمین مالی از راه بازار سرمایه انجام شد

سال گذشته ۶۸۰ هزار میلیارد تومان تأمین مالی از راه بازار سرمایه انجام شد به گزارش آنی بازار وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار داشت: سال قبل ۶۸۰ هزار میلیارد تومان تأمین مالی از راه بازار سرمایه برای اقتصاد کشور انجام شد.


به گزارش روز یکشنبه ایرنا، «فرهاد دژپسند» درآخرین جلسه هیات دولت دوازدهم در جمع خبرنگاران درباره اشتغال زایی در وزارت اقتصاد، عنوان کرد: وزارت اقتصاد به صورت عمده در تنظیم سیاست اقتصادی ایفای نقش می کند.
وی اضافه کرد: این وزارت خانه باید اقداماتی در جهت روان سازی کسب و کار و رفع موانع انجام دهد تا سرمایه گذار با طیب خاطر وارد شود و سرمایه گذاری انجام دهد و در نتیجه فرصت شغلی جدید ایجاد شود.
وزیر اقتصاد خاطرنشان کرد: وقتی می گوییم تأمین مالی باید روان شود، یعنی همان اقدامی که سال قبل انجام و در نتیجه ۶۸۰ هزار میلیارد تومان تأمین مالی اقتصاد از بازار سرمایه انجام شد که به باعث آن نرخ بهره برداری از ظرفیت فعلی افزایش یافت و از طرفی ظرفیت جدید برای اشتغال زایی بوجود آمد.
شرایط اقتصادی کشور جای امیدواری دارد
وی درباره وضعیت اقتصادی کشور در انتها دولت دوازدهم، اظهار داشت: شرایط اقتصاد بگونه ای است که جای امیدواری زیاد است.
دژپسند اضافه کرد: یکی از بحث های جدی در راس برنامه های ما «اقتصاد هوشمند» بود و در این حوزه نقشه راه تدوین و گام های خوبی برداشته شد، برای نمونه در حوزه بانکداری و گمرک ورود کردیم اما هنوز با نقطه مطلوب فاصله داریم و امیدواریم این فاصله با اقدامات جدی در دولت آینده رفع گردد.
وی تصریح کرد: وزیر آینده اقتصاد باید به اقتصاد هوشمند اهتمام ویژه ای داشته باشد، چونکه با انجام این کار فضای کسب و کار روان می شود، سرمایه گذاری افزایش می یابد، کارهای دولت در حوزه های مختلف شفاف می شود و وصول مالیات با شفافیت انجام می شود.
وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: این امر برای منابع مالی دولت خوب است، فساد کاسته می شود و نقش قابل توجهی در بهبود روابط ایران با کشورهای مختلف دارد.منبع:

1400/05/14
11:00:53
5.0 / 5
222
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش