صفر تا صد نحوه فروش سهام عدالت

صفر تا صد نحوه فروش سهام عدالت آنی بازار: درحالی که مشمولان سهام عدالت که روش مستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب نموده بودند همچنان و پس از گذشت یک سال امکان فروش سهام خودرا ندارند، غیرمستقیم ها میتوانند با درنوردیدن چند مرحله سهام خودرا به فروش بگذارند.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایسنا، حدود یک سال و دو ماه از آزادسازی سهام عدالت گذشته است، فرایندی که موجب شد مشمولان این سهام به دو دسته مستقیم، شامل ۱۹ میلیون سهامدار، و غیرمستقیم شامل ۳۰ میلیون سهامدار تقسیم شوند و درحالی که در ایام نخست آزادسازی مستقیم ها به سبب شرایط آن روزهای بازار سرمایه به آسانی میتوانستند ۳۰ یا ۶۰ درصد سهام خود که آن روزها بیش از ۲۰ میلیون تومان قیمت داشت را بفروشند، روند نزولی بازار بر این افراد سایه انداخت و نه فقط این افراد شاهد سقوط آزاد ارزش واقعی سهام عدالت خود بودند، بلکه حق فروش سهام عدالت نیز از آنها گرفته شد و به نظر میرسد مقرر است فورش سهام عدالت از سر گرفته شود!
در این میان ۳۰ میلیون نفری که روش غیرمستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب نموده بودند سهامدار شرکت های سرمایه گذاری سهام عدالت شدند و هر فرد به اندازه دارایی خود در سهام عدالت، مالک قسمتی از سهام شرکت سرمایه گذاری استانی است. نماد این شرکتها در بازار سرمایه نیز در حال معامله است. برای مثال نماد شرکت سرمایه گذاری خوزستان وسخوز و نماد شرکت سرمایه گذاری قزوین، وسقزوین است.
این افراد برای فروش سهام خود، اگر سجامی نیستند، در ابتدا باید با ورود به سامانه WWW.SEJAM.IR سجامی شوند و کد بورسی دریافت نمایند. سپس به سایت WWW.DDN.CSDIRAN.IR مراجعه نموده تا دارایی سهام عدالت خودرا ببینند. بعد از انجام این پروسه باید به سامانه معاملات کارگزاری مراجعه نموده و در قسمت تغییر کارگزار ناظر، نماد استانی خودرا انتخاب و درخواست خودرا ثبت کنند تا نماد تا ۴۸ ساعت بعد به پرتفوی فرد اضافه شود.
سرانجام فرد باید به پنل کارگزاری خود مراجعه کند، نماد خودرا انتخاب نموده و به فروش برساند.
منبع:

1400/05/16
12:58:55
5.0 / 5
231
تگهای خبر: ارز , ارزش , بازار , بورس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش