انتشار ۹۲ هزار و ۵۱۹ میلیارد تومان اوراق مالی

انتشار ۹۲ هزار و ۵۱۹ میلیارد تومان اوراق مالی به گزارش آنی بازار وزارت امور اقتصادی و دارایی برای تأمین مالی اقتصاد کشور با احتساب اوراق انتشار یافته در «هفته پانزدهم»، از آغاز سال جاری تابحال ۹۲ هزار و ۵۱۹ میلیارد تومان اوراق مالی منتشر نموده است.


به گزارش چهارشنبه ایرنا از شبکه خبرهای اقتصادی و دارایی ایران (شادا)، وزارت امور اقتصادی و دارایی در جهت تأمین مالی بهینه، پانزدهمین هفته عرضه اوراق بدهی را برگزار کرد که بعد از دریافت سفارش های خرید اوراق از متقاضیان در سامانه های بازار بین بانکی کارگزاری بانک مرکزی و مظنه یابی شرکت مدیریت فناوری بورس تهران به صورت کلی مبلغ یک هزار و ۸۶۴ میلیارد تومان اوراق به صورت نقدی به شرح جدول زیر فروخته شد.


با احتساب مبلغ مندرج در جدول فوق، تابحال مجموعاً ۱۸ هزار و ۳۸۳ میلیارد تومان از راه انتشار اوراق نقدی، حدود ۴۰ درصد از راه بازار پول و ۶۰ درصد از راه بازار سرمایه تأمین مالی شده است.
با انتشار اسناد خزانه اسلامی و طی برگزاری پانزده هفته عرضه اوراق بدهی دولت تا تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۰۳، در مجموع معادل ۹۲ هزار و ۵۱۹ میلیارد تومان شامل ۷۶ هزار میلیارد تومان اسناد خزانه اسلامی و ۱۶ هزار و ۵۱۹ میلیارد تومان اوراق نقدی تأمین مالی انجام شده بود که جزئیات آن در جدول زیر آمده است.
وزارت امور اقتصادی و دارایی برای تأمین مالی اقتصاد کشور با کمترین تبعات تورمی، در سال ۱۴۰۰ نسبت به انتشار اوراق بهادار دولتی با استفاده از روش های مختلف همچون انتشار اسناد خزانه اسلامی و برگزاری پانزده هفته عرضه اوراق بدهی و یک مرحله پذیره نویسی اوراق اقدام نموده که از این طریق تا این تاریخ، در مجموع ۹۹ هزار و ۳۸۳ میلیارد تومان شامل ۱۸ هزار و ۳۸۳ میلیارد تومان به صورت عرضه نقدی و ۸۱ هزار میلیارد تومان در چارچوب اسناد خزانه اسلامی تأمین مالی انجام شده است.
گفتنی است، وزارت امور اقتصادی و دارایی (خزانه داری کل کشور) بر مبنای وظایف قانونی و تخصصی خود با استناد به نتایج تحلیل جامع «روند تحولات متغیرهای اقتصادی» و «روند سنجه های پایداری بدهی های دولت در چارچوب سناریوهای مختلف» و متناسب با برآورد جریان ورودی و خروجی منابع عمومی و هم با درنظر داشتن اولویت سازگاری سیاستی با چارچوب سیاستگذاری پولی هر هفته نسبت به برگزاری حراج اوراق بدهی و ارزیابی و پذیرش پیشنهادات خرید اقدام می کند.


منبع:

1400/06/11
10:29:53
5.0 / 5
216
تگهای خبر: ارز , ارزیابی , اقتصاد , بازار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش