مهم ترین وعده های وزیر اقتصاد

مهم ترین وعده های وزیر اقتصاد وزیر امور اقتصادی و دارایی دولت رئیسی قبل از کسب رای اعتماد برنامه های کوتاه مدت و بلندمدت خود برای سکانداری یکی از مهم ترین وزارت خانه های اقتصادی کشور را بیان کرد که حالا زمان اجرای این وعده ها و برنامه ها رسیده است.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایسنا، احسان خاندوزی بعنوان وزیر امور اقتصادی وعده هایی چون ثبات اقتصاد کلان، مهار تورم، خنثی سازی تحریم ها، حذف مجوزهای زائد، بهبود محیط کسب وکار و تسهیل امور گمرکی و مالیاتی، افزایش شاخص مالیات GDP به یک ونیم برابر وضعیت فعلی تا اختتام دولت، استقرار مالیات بر مجموع درآمد اشخاص حقیقی و عایدی سرمایه، هوشمند سازی نظام مالیاتی و... را بیان کرد که در ادامه جزییات وعده های وزیر اقتصاد را می خوانیم:
وزیر اقتصاد اعلام نمود: دشمن اتاق جنگ خودرا خزانه داری آمریکا قرار داده است پس وزارت اقتصاد باید در خط مقدم خنثی سازی تحریم باشد، از این جهت اینجانب به کمک صاحبان تجربه و بدنه وزارتخانه، وزارت اقتصاد را در دولت سیزدهم با ارایش تحریم ناپذیری نوسازی خواهم کرد، هر چند تیم دیپلماسی اقتصاد باید به دنبال تحریم زدایی باشد ولی ما اقتصاد و معیشت مردم را منتظر بیگانگان قرار نخواهیم داد.

مهار تورم مهم ترین اولویت
با حذف مجوزهای زائد، بهبود محیط کسب وکار و تسهیل امور گمرکی و مالیاتی مسیری برای مشارکت همه مردم در پروسه تولید و پیش بینی پذیر بودن اقتصاد فراهم می نماییم.
مهم ترین اولویت وزارت اقتصاد کمک به ثبات اقتصاد کلان و مهار پایدار تورم اعلام گردید.

تامین کسری بودجه از روش های غیرتورم زا
از روز اول تمام تلاش خودرا برای تامین کسری بودجه از روش های غیرتورم زا، کنترل نقدینگی و مدیریت بازار ارز به کار خواهم بست.

یکی دیگر از اهداف و برنامه های مطرح شده را بازگرداندن اعتماد به بازار سرمایه برای تامین مالی توسعه اقتصادی و احیای اعتماد از دست رفته مردم به این بازار و ایجاد تجربه مثبت برای سهام داران خرد عنوان نمود.
کاهش نارضایتی ها با اصلاح نظام بانکی
با اصلاح بانکداری و کوشش برای جایگاه هماهنگ ساز بازارهای مالی و ساده سازی دستیابی به تسهیلات برای بنگاه ها و... تلاش می شود تا نارضایتی ها از نظام بانکی کشور کم شود.
برنامه های مالیاتی خاندوزی
افزایش شاخص مالیات GDP به یک ونیم برابر وصعیت فعلی تا اختتام دولت، استقرار مالیات بر مجموع درآمد اشخاص حقیقی و عایدی سرمایه، هوشمند سازی نظام مالیاتی، و مودی محوری بجای پرونده محوری و ممیز محوری، اجرای کامل قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان برنامه های مدنظر قرار نظام مالیاتی است.
افزایش ضریب نفوذ بیمه
افزایش ضریب نفوذ بیمه با اصلاح ساختار و عملکرد بیمه مرکزی، تقویت ساختار بیمه اتکایی داخلی، توسعه محصولات بیمه ای، تسهیل ورود فناوران بیمه ای و... همچون وعده ها در صنعت بیمه است.

رفع مشکلات خصوصی سازی
وزیر اقتصاد با تاکید بر مدیریت مبتنی بر بازده دارایی های دولت و مولدسازی این دارایی ها، اصلاح قانون سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی را مدنظر قرار داده است تا حدود سه ماه آتی تقدیم هیات وزیران و خیلی از مشکلات خصوصی سازی ها و حکمرانی سهام عدالت در دل آن لایحه اصلاح گردد.
تسهیل امور گمرکی و تقویت مناطق آزاد تجاری
وی تسهیل مبادلات تجاری و ترخیص کالاها را در اصلاحات گمرکی مبتنی بر استفاده از تکنولوژی های جدید می داند و بر بهبود کیفیت و عملکرد مناطق آزاد تاکید کرده است.
به گزارش آنی بازار به نقل از ایسنا، این رئوس و سرفصل ها همچون اولویت ها و برنامه های اجرائی وزیر امور اقتصادی و دارایی است که مقرر است آنها را در چهار سال تصدی اش در وزارتخانه مربوطه دنبال کند.
منبع:

1400/06/15
20:08:59
5.0 / 5
188
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بازار , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش