از سوی بانك صادرات

چقدر تسهیلات پرداخت شده است؟

چقدر تسهیلات پرداخت شده است؟ به گزارش آنی بازار مدیرعامل بانک صادرات ایران اظهار داشت: بانک صادرات ایران ۱۱ میلیارد دلار تسهیلات پرداخت کرده که بالغ بر ۶۲ درصد آن به چرخه تولید اختصاص یافته است


به گزارش آنی بازار به نقل از ایسنا، حجت اله صیدی در آیین بزرگداشت هفتادمین سالگرد تاسیس این بانک اظهار نمود: این تسهیلات به تأمین مواد اولیه تا کالای نهایی، حمل و نقل، پخش، تأمین و تدارکات، صنایع غذایی، آبزیان، کشاورزی و بخش های مرتبط پرداخت شده است. ۲۰ درصد تسهیلات به بنگاه ها و سازمان های دولتی اختصاص یافته که طلب بانک از دولت بشمار می رود که به شکل خرید تضمینی گندم، ساخت مسکن روستایی و مواردی از این دست تخصیص یافته و به شکلی باعث تحریک تقاضای کل شده که در چارچوب خدمت به مردم تعریف شده است. پرداخت جهت پشتیبانی از سیل زدگان و زلزله زدگان و همینطور پشتیبانی از کسب و کارهای صدمه دیده از کرونا، اجرای طرح های عمرانی مانند سد سازی، بزرگراه ها و طرح های آب رسانی در استانهای مختلف مشمول ماده ۵۶ قانون بودجه هم همچون این تسهیلات هستند که کار مردم را آسان می کند و در جهت خدمت به مردم توسط بانک صادرات ایران پرداخت شده است.

صیدی اظهار نمود: بیشتر از ۱۰ درصد از این تسهیلات، تسهیلات تکلیفی قرض الحسنه است که سودی برای بانک از محل آنها مترتب نیست و برای وام ازدواج، ودیعه مسکن و سایر نیازهای ضروری پرداخت و همچنان باعث افزایش تقاضای کل می شود. توزیع تسهیلات بانک صادرات ایران همه اقشار مردم را از وام های خرد تا صنایع بزرگ در برمی گیرد و در این میان نیازهای بازنشستگان هم در چارچوب همکاری که با صندوق بازنشستگی کشوری و تولیدکنندگان بزرگ ایجاد شده، دنبال می شود.
ایشان در ادامه جایگاه سهامداران بانک و حمایت های آنها را تصریح کرد و اضافه کرد: بانک با تلاش همه همکاران ۸.۵ هزار میلیارد تومان زیان انباشته را طی ۳.۵ سال جبران کرد و موفق شد پس از شش سال سود بین سهامداران تقسیم کند.
وی اظهار داشت: سود غیرعملیاتی استمرار و کیفیت ندارد اما موفقیت در کسب سود عملیاتی باعث بالندگی و بقای بانک خواهد شد.
مدیر عامل بانک صادرات اظهار داشت: برنامه این است که با طرح های نوآورانه عرضه تسهیلات به چرخه تولید را بهبود ببخشیم و با وجود تولیدکننده ها و کارآفرینان بزرگ باید نقدینگی و اعتبار را به سمت تولید هدایت کرده و در ادامه این مسیرف تولید ناخالص داخلی را به ۱۰۰۰ میلیارد تومان برسانیم.
او ضمن اشاره به تسهیلات خرد پرداخت شده توسط بانک، اضافه کرد: سعی شده تا مردم برای دریافت این وام ها به شعب رجوع نکنند. رشد زیادی در زمینه فناوری اطلاعات در بانک صادرات ایران رقم خورده و کیف پول، همراه بانک و اپلیکیشن صاپ هم در همین مسیر در اختیار مشتریان قرار گرفته است.
صیدی ضمن اشاره به رونمایی از والا کارت بانک صادرات ایرا ن برای مشتریان بزرگ بانک، اظهار نمود: امروز از راه سامانه شمس و نسخه بهینه شده صاپ، امکان تقاضا و دریافت تسهیلات فراهم شده که به علت اجبار بانک مرکزی، مشتری باید حداقل یکبار برای احراز هویت به شعبه رجوع کند و با عنایت به اقدامات صورت گرفته، پرداخت تسهیلات مختلف و احراز هویت در یک زمان صورت خواهد گرفت.
طبق اعلام بانک صادرات، مدیرعامل این بانک تصریح کرد: این مسیر برای نقش آفرینی در توسعه کشور و اشتغال با جدیت دنبال خواهد شد. چونکه نهایت همه تلاش ها باید به اشتغال ختم شود و اشتغال هم از مسیر تولید و کارآفرینی تحقق می یابد.

منبع:

1400/06/16
11:00:39
5.0 / 5
213
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش