پیشنهاد رییس کمیسیون اقتصادی مجلس به وزیر اقتصاد

پیشنهاد رییس کمیسیون اقتصادی مجلس به وزیر اقتصاد به گزارش آنی بازار رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، اشاره کرد: از نظر بنده مهم ترین اولویت امروز کشور مدیریت و هدایت نقدینگی بوسیله تشکیل شرکت پروژه ها و صندوق پروژه ها برای اجرائی کردن طرح های اقتصادی کشور است.


محمدرضا پورابراهیمی در گفت و گو با ایسنا، درباره راهکارهای بهبود وضعیت اقتصادی کشور، بیان کرد: از نظر بنده تا آن زمان که حجم نقدینگی سرگردان در کشور در صندوق های سرمایه گذاری قرار نگیرد و وارد بازارهای موازی شود، تلاطم به وجود آورده و همه بخش ها را تحت تاثیر خود قرار می دهد. نظر ما بر این است که بزرگ ترین ظرفیت نظام اقتصادی از حجم نقدینگی موجود در کشور، استفاده نماید و بهترین راه حل برای این امر نیز بازار سرمایه است.
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس در ادامه اظهار نمود: پیشنهاد ما به وزیر اقتصاد و تیم اقتصادی دولت این است که با پروسه تشکیل صندوق پروژه و شرکت پروژه ها و سپس بوسیله عرضه آنها در بازار سرمایه و پشتیبانی و حمایت دولت در ابتدا به سمت اجرای پروژه های اقتصادی کشور حرکت کنند. یعنی با بهره گیری از ظرفیت های وزارت نفت، نیرو و صمت، شرکت پروژه تشکیل شده و منابع در قالب آنها مطرح شده و سپس در بازار سرمایه عرضه شده و منابع مردم نیز جذب شده و پروژه های اقتصادی کشور اجرائی می شود.
نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی، اشاره کرد: بنده حالا هیچ کاری را با اهمیت تر از مدیریت و هدایت نقدینگی بوسیله تشکیل شرکت پروژه ها و صندوق پروژه ها برای اجرائی کردن طرح های اقتصادی کشور با اولویت هایی که داریم، نمی بینم. در زمینه نفت، گاز و انرژی ما داری ظرفیت های بالایی بوده و در زمینه صنعت و معدن و خدمات گردشگری نیز ظرفیت های شایان توجهی وجود دارد.
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس در ادامه اشاره کرد: از ظرفیت تمام این حوزه های می توان استفاده نمود. بعنوان مثال در بخش معادن تا به امروز ما هرچقدر کار کردیم کمتر از ۱۰ درصد بهره برداری داشتیم. چه اشکالی دارد ما با تشکیل شرکت پروژه ها از این ظرفیت ها استفاده کنیم؟. صد در صد هدایت نقدینگی به افزایش ارزش پول ملی نیز کمک خواهدنمود. ارزش پول ملی زمانی کاهش می یابد که تورم داخلی از تورم خارجی بیشتر شود. زمانی این اتفاق رخ می دهد که تولید واقعی از تولید نقدینگی کمتر باشد.
پورابراهیمی اضافه کرد: وقتی ما به سمت تشکیل شرکت پروژه ها برویم شاهد شکل گیری تولید واقعی خواهیم بود. تولید واقعی مبنایی می شود به جهت اینکه بتوانیم تورم اقتصادی کشور را مدیریت نماییم و به دنبال آن از کاهش ارزش پول ملی جلوگیری نماییم.
منبع:

1400/06/20
12:03:12
5.0 / 5
197
تگهای خبر: ارز , ارزش , اقتصاد , بازار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش