دو عرضه اولیه در یک روز و یک روش جدید دیگر

دو عرضه اولیه در یک روز و یک روش جدید دیگر آنی بازار: درحالی که هر دو بازار بورس و فرابورس فردا میزبان عرضه های اولیه هستند، سهامداران برای مرتبه دوم در این هفته شاهد یک روش جدید در عرضه های اولیه خواهند بود.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایسنا، روز دوشنبه (۲۲ شهریورماه) نماد حافرین برمبنای یک روش جدید در فرابورس ارائه شد. عرضه اولیه ای که که برمبنای دستورالعمل جدید عرضه های اولیه و با کشف قیمت توسط صندوق های سرمایه گذاری انجام شد.
حال، فردا باردیگر شاهد یک عرضه اولیه با روشی جدید در بازار فرابورس خواهیم بود.
بر این اساس، در این روز عرضه اولیه سهام شرکت توسعه سامانه های نرم افزاری نگین به روش ترکیبی در نماد معاملاتی «توسن» انجام می شود.
در حقیقت عرضه اولیه ۱۰ درصد از سهام شرکت توسعه سامانه های نرم افزاری نگین به روش ترکیبی و طی دو مرحله انجام می گیرد که مرحله اول آن عرضه به سرمایه گذاران واجد شرایط (صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله و صندوق های سرمایه گذاری مشترک ثبت شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار) به روش ثبت سفارش که تاریخ دوره سفارش گیری و عرضه آن فردا است و مرحله دوم نیز عرضه نیز فردا و به سایر سرمایه گذاران به روش قیمت ثابت است.
عرضه به روش ترکیبی عرضه ای است که در آن در مرحله اول نسبت مشخصی از ورقه بهادار قابل عرضه به روش ثبت سفارش جهت کشف قیمت به سرمایه گذاران واجد شرایط عرضه شده و در مرحله دوم به قیمت کشف شده به روش قیمت ثابت به سایر سرمایه گذاران عرضه می شود.
همین طور ۵۰ درصد از سهام خریداری شده در روز عرضه اولیه توسن توسط سرمایه گذاران واجد شرایط (صندوق های مذکور)، تا ۹۰ روز بعد از تاریخ عرضه اولیه امکان عرضه نخواهد داشت.
تفاوت شیوه عرضه حآفرین با توسن در این است که عرضه توسن دو مرحله ای بوده و عموم مردم در مرحله دوم حق خرید عرضه اولیه را دارند.
فسبزوار در راه بورس
اما عرضه اولیه بعدی که در بازار بورس انجام می شود، ۶۰۰ میلیون سهم از سهام شرکت پارس فولاد سبزوار با نماد «فسبزوار» و بعنوان پانصد و هشتاد و نهمین شرکت در بورس عرضه می شود. فسبزوار در بخش فلزات اساسی است.
در این عرضه اولیه، هر کد بورسی می تواند حداکثر ۱۲۰۰ سهم در بازه قیمتی ۲۸۴۱ تا ۳۱۲۵ تومانی ثبت سفارش انجام دهد.
منبع:

1400/06/23
22:06:40
5.0 / 5
210
تگهای خبر: بازار , بورس , خرید , خریدار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش