محمدنژاد:

استخراج رمزارزها تهدیدی بزرگ برای صنعت برق کشور است

استخراج رمزارزها تهدیدی بزرگ برای صنعت برق کشور است نماینده مردم لنگرود در مجلس اشاره کرد: متاسفانه عده ای سودجو ماینرهای نسل اول از رده خارج شده چینی را به کشور وارد کرده که مصرف برق آن بمراتب بالا است.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایسنا، پرویز محمدنژاد در جریان جلسه علنی امروز مجلس و بررسی گزارش کمیسیون اقتصادی درباب رمزارزها و مبادلات آن در داخل کشور اظهار داشت: خیلی از کشورها که از علم بالایی برخوردار می باشند بحث استخراج رمزارزها را ممنوع کردند. ما در داخل کشور ۶۰ هزار مگابات تولید برق داریم که ۱۱.۵ درصد در طول مسیر تلف شده و ۱۲ هزار مگابات آن به حوزه برق آبی بازمی گردد که هیچ منبع ثابتی به شمار نمی رود. در نهایت ۲۷ هزار مگابات برق در دسترس ماست و ما حدود ۱۲ هزار مگابات کمبود برق داریم. حال از کجا می خواهیم یک پروژه عظیم مانند رمزارزها را که مصرف بالای دارد تامین برق کنیم؟
ایشان سپس اظهار نمود: استخراج رمزارزها بزرگترین تهدید برای صنعت برق و تامین برق مصارف خانگی و تجاری هستند. تنها بخشی که وارد شبکه شده و بصورت مستمر برق مصرف می کنند استخراج رمزارزها است و این امر لطمه جدی به تاسیسات برقی وارد میکند.
نماینده مردم لنگرود در مجلس اظهار داشت: از طرف دیگر از زمانی که رمزارزها وارد شده است سوداگران متصل شده و ماینرهای نسل اول را وارد کشور می کنند با بهره گیری از ماینرهای نسل اول ۸۰۰ هزار کیلوبات برق برای تولید یک بیتکوین استفاده می شود و در صورتیکه ماینرهای نسل جدید ۱۴۲ هزار کیلوبات برق برای تولید یک بیتکوین استفاده دارند؛ متاسفانه امروز عده ای تمام ماینرهای نسل اول که از رده خارج شده را از چین وارد کشور می کنند. این ماینرها همگی از رده خارج شده و برق قابل توجهی نیاز دارند در صورتیکه ماینرهای نسل جدید بمراتب برق کمتری استفاده می نمایند.
ایشان سپس اشاره کرد: بهترین کار راه اندازی مزارع کنترل شده استخراج رمزارز است که افرادی که دارای تخصص در این عرصه هستند در این مزارع مشغول فعالیت شوند.1400/06/24
20:41:17
5.0 / 5
228
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , تجاری , تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش