با حكم وزیر اقتصاد؛

سعید محمد به دبیری شورایعالی مناطق آزاد انتخاب شد

سعید محمد به دبیری شورایعالی مناطق آزاد انتخاب شد احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی طی حکمی سعید محمد را به سمت دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی منصوب نمود.


به گزارش آنی بازار به نقل از خبرگزاری ایرنا، سعید محمد با این حکم جایگزین «حمیدرضا مومنی» شد که از اسفندماه گذشته به سمت دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری - صنعتی و ویژه اقتصادی منصوب شده بود. قبل از مومنی، «مرتضی بانک» این مسئولیت را در اختیار داشت.
«خاندوزی» وزیر امور اقتصادی و دارایی در حکم انتصاب سعید محمد ضمن اشاره به لزوم توجه به اهداف تحول گرایی و محوریت تولید ملی و برون گرایی از آقای سعید محمد خواسته شده برای تحقق راهبردهای تقویت جذابیت های قانونی و مقرراتی مناطق برای تولید کنندگان و صادرکنندگان بخصوص تسهیل کامل کسب و کار و برخورداری از معافیت های مالیاتی و گمرکی، عرضه پیش نویس لایحه اصلاح قانون چگونگی اداره مناطق آزاد، تکمیل رویه های مبارزه با قاچاق کالا و ارز با تاکید بر محصور بودن مناطق و استقرار گمرک در درب های خروج و اتصال به سامانه های حاکمیتی و تمرکز بر کیفیت (نه گسترش کمی) مناطق آزاد با هدف تحقق بند (11) سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی مورد توجه قرار گیرد.
همچنین در حکم وزیر اقتصاد رصد دقیق عملکرد مناطق در گسترش صادرات و افزایش پیوند اقتصادی با کشورهای همسایه و ترغیب سرمایه گذاری و مشترک، وضع قواعد عزل و نصب مدیران شایسته برای مناطق و شفافیت عملکردی مالی برای سازمان منطقه، اصلاح نظام درآمدی سازمان های مناطق با هدف کاهش تمایل به واردات و واگذاری اراضی، تقویت مدیریت متمرکز مناطق و حذف ناهماهنگی ها با اجرای ماده (65) قانون احکام دائمی برنامه های توسعه، ایجاد ظرفیت دور زدن تحریم های ظالمانه و نقش آفرینی در توسعه جوامع محلی، توانمندسازی و کاهش محرومیت ؛ تمام توان خویش را مصروف نماید و متناوباً گزارش شش ماهه و یک ساله عملکرد مناطق به اطلاع دولت و مجلس برسد مورد تاکید بوده است.
سعید محمد، فرمانده پیشین قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا بوده است. محمد پیشتر مدیرعامل گروه ایرانی ها اطلس (وابسته به بنیاد عمران و تعاون سپاه سازندگی) بود، همینطور در فاصله سالهای ۱۳۸۶ تا ۱۳۹۳ مدیرعاملی ابر شرکت عمرانی سپاسد (از زیرمجموعه های قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء) را برعهده داشته است.منبع:

1400/07/03
10:25:05
5.0 / 5
178
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بانك , تجاری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش