رییسی:

بانک مرکزی سیاست های پولی را متناسب با کنترل تورم پیگیری کند

بانک مرکزی سیاست های پولی را متناسب با کنترل تورم پیگیری کند به گزارش آنی بازار رئیس جمهوری مهار تورم را مسئله مهم و اولویت دولت دانست و از بانک مرکزی خواست تا سیاست های پولی را متناسب با مدیریت نقدینگی و کنترل تورم پیگیری کند.


به گزارش آنی بازار به نقل از خبرگزاری ایرنا از پایگاه طلاع رسانی ریاست جمهوری، آیت الله سید ابراهیم رییسی در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت در جهت کنترل تورم، بانک مرکزی را موظف کرد سیاست های پولی را متناسب با مدیریت نقدینگی و کنترل تورم پیگیری کند.
رییس جمهوری افزود: سازمان برنامه و بودجه موظف است بودجه سال ۱۴۰۱ را با تکیه بر اصلاح ساختار و حذف هزینه های غیرضرور بودجه تدوین کند.
آیت الله رییسی با اشاره به اینکه پشتیبانی از تولید داخل در اولویت سیاست ها و برنامه های اقتصادی دولت قرار دارد، اظهار داشت: وزارت صنعت، معدن و تجارت برنامه ریزی و سیاست های متناسب با این اولویت بخصوص توسعه تولیدات داخلی و بی نیازی از واردات کالای خارجی و اعمال محدودیت و ممنوعیت برای ورود کالاهای خارجی دارای مشابه داخلی یا کالاهای وارداتی غیرضروری را در دستور کار خود قرار دهد.
در این جلسه سازمان برنامه و بودجه و ستاد اقتصادی دولت گزارشی از منابع و مصارف بودجه ۱۴۰۰ عرضه کردند که بر طبق این گزارش ظرفیت های قانونی برای تأمین منابع بودجه عمومی مشخص و مقرر شد تمامی دستگاههای اجرایی نسبت به انجام تکالیف مندرج در بودجه سال ۱۴۰۰ به نحوی اقدام نمایند که منابع بودجه، تأمین شده و از این محل مخاطره ای که نتیجه آن افزایش نقدینگی باشد، ایجاد نشود.
در این جلسه همینطور سازمان برنامه و بودجه موظف شد با اولویت بندی هزینه ها، حداکثر صرفه جویی را در اعتبارات هزینه ای به عمل آورد.


منبع:

1400/07/07
09:09:53
5.0 / 5
141
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش