دست بورس از کانال یک میلیون و 500 هزار واحد کوتاه ماند

دست بورس از کانال یک میلیون و 500 هزار واحد کوتاه ماند در حالیکه در اوایل و اواسط تابستان شاخص بورس توانسته بود روندی صعودی داشته باشد و حتی از یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد هم گذر کرد، در هفته های اخیر نزولی شد و برای چندمین بار در یک سال گذشته کانال یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد را از دست داد. این شاخص در هفته جاری که کمی روندی صعودی داشت باز هم نتوانست کانال مذکور را فتح کند.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایسنا، بررسی معاملات بازار بورس در هفته جاری نشان داده است که ارزش کل معاملات با ۱۰ درصد افزایش نسبت به هفته پیش از ۲۳۴ هزار و ۱۷۰ میلیاردریال به ۲۵۷ هزار و ۷۰۰ میلیاردریال رسیده است.
همینطور حجم کل معاملات این بازار با رشدی ۸.۷ درصدی رقم ۲۷ هزار و ۶۲ میلیون سهم را در هفته جاری به دست آورد در حالیکه این میزان هفته قبل ۲۴ هزار و ۸۸۸ میلیون سهم بود.
صندوق های سرمایه گذاری عقب کشیدند
از میان بازار اول سهام، بازار دوم سهام، بازار بدهی، بازار مشتقه و صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله تنها صندوق ها بودند که در هفته جاری روندی نزولی داشتند به صورتی که ارزش معاملات در بازار اول سهام رشدی ۳۲ درصدی را تجربه نمود و از ۶۷ هزار و ۳۲۰ میلیاردریال در هفته گذشته به ۸۸ هزار و ۷۲۰ میلیاردریال در هفته جاری رسید.
همینطور ارزش معاملات در بازار دوم سهام ۱۱ درصد افزوده شد و از ۱۰۲ هزار و ۹۷ میلیاردریال در هفته گذشته به ۱۱۳ هزار و ۱۴۷ میلیاردریال در هفته جاری رسید.
این روند در بازارهای بدهی و مشتقه هم تکرار شد به صورتی که ارزش معاملات در این دو بازار به ترتیب ۱۳ و ۵۸ درصد رشد کرد.
براین اساس ارزش معاملات در بازار بدهی از ۲۲۵۰ میلیاردریال به ۲۵۳۲ میلیاردریال و ارزش معاملات در بازار مشتقه از ۱۶۷ میلیاردریال به ۲۶۳ میلیاردریال رسیدند.
این در شرایطی است که ارزش معاملات در صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله با ۱۴.۹۱ درصد کاهش از ۶۲ هزار و ۳۳۷ میلیاردریال در هفته گذشته تا ۵۳ هزار و ۴۵ میلیاردریال در هفته جاری کاهش پیدا کرد.
چراغ شاخص ها سبز شد
شاخص کل بورس توانست در هفته جاری ۳.۵۷ درصد افزایش یابد و از یک میلیون و ۴۳۶ هزار واحد در هفته گذشته به یک میلیون و ۴۸۸ هزار واحد در هفته جاری برسد.
شاخص کل با معیار هم وزن هم رشدی ۱.۵۴ درصدی را تجربه نمود و از ۴۲۰ هزار و ۷۹۵ واحد به ۴۲۷ هزار و ۲۸۳ واحد رسید.
منبع:

1400/07/16
13:50:47
5.0 / 5
77
تگهای خبر: ارز , ارزش , بازار , بورس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش