وزیر كشور در جمع خبرنگاران خراسان شمالی:

توپ مذاکرات برجام در زمین طرف های مقابل است

توپ مذاکرات برجام در زمین طرف های مقابل است آنی بازار: خراسان شمالی وزیر کشور اظهار داشت: حالا توپ مذاکرات در زمین طرف ها و کشورهای مقابل است و جمهوری اسلامی ایران و دولت سیزدهم بصورت جدی با دادن دو طرح به آنها آمادگی خود برای ادامه مسیر مذاکرات و رسیدن به نتیجه را انجام داده است.


احمد وحیدی در حاشیه برگزاری آیین تکریم و معارفه استاندار خراسان شمالی در جمع خبرنگاران اظهار نمود: طرف های مقابل برای دور بعدی مذاکرات درحال مذاکره با دولت های خود هستند و خواست ما این است کار عهدشکنانه ای که توسط امریکایی ها صورت گرفت و با بی عملی مفرط توسط کشورهای اروپایی که در مقابل عهدشکنی امریکایی ها روبه رو شد، جبران شود.
وی اشاره کرد: ما نیز آمادگی داریم اگر آنها به تعهدات خود که با اهمیت ترین آن لغو همه جانبه تحریم ها است، عمل کنند ما هم به تعهدات خود عمل نماییم.
وی اشاره کرد: ما تا حالا آثار مثبتی از آنها برای انجام تعهدات شان ندیده ایم و به آنها بدبین هستیم.
وزیر کشور بیان کرد: کار ما هیچ نوع وابستگی به آنها ندارد و بودجه ۱۴۰۱ نیز با فرض ادامه تحریم ها نوشته شده است. بودجه و حرکت اقتصادی ما کاملاً مستقل از مباحث تحریم خواهد بود و چه تحریم باشد چه نباشد اقتصاد ایران به جلو خواهد رفت؛ فقط آنها هستند که ضرر خواهند کرد اگر که به تعهدات خود عمل نکنند.
درگیری افغانستان با ایران در مرزهای شرقی سوء تفاهم بود
وزیر کشور همین طور در پاسخ به پرسشی درباره درگیری اخیر در مرزهای شرقی کشور اظهار داشت: درگیری افغانستان با نیروهای مرزی ایران سوء تفاهم بود.
وحیدی اشاره کرد: این درگیری بر طبق سوء تفاهم شکل گرفت که افغانستان متوجه شد اشتباه کرده است.
وی افزود: حالا مسئله مهمی در مرز شرقی ما با افغانستان وجود ندارد و وضعیت کاملاً آرام است.
مدیریت هوشمند کرونا
وحیدی همین طور در پاسخ به پرسشی درباره جلسه روز گذشته در وزارت کشور درباره محدودیت های کرونائی اظهار نمود: به دنبال مدیریت هوشمند کرونا در کشور هستیم تا به گونه ای صحیح اعمال شود.
وی اظهار داشت: با سامانه ای که طراحی شده به دنبال شناسایی موضوعات مختلف در موضوع محدودیت های کرونا در زمینه حمل و نقل، اصناف و... هستیم تا با شناسایی زنجیره ها، مورد تاکید قرار بگیرد
طرح مدیریت هوشمند جواب داد/ اعمال در کل کشور
وزیر کشور افزود: طرح مدیریت هوشمند کرونا که بصورت آزمایشی در برخی از استانها اعمال شد، جواب داد و موفقیت آمیز بود. پس در کل کشور اجرا می شود.
تهیه برنامه پیشرفت و توسعه استان ها
وحیدی در بخش دیگری از سخنان خود درباره پیشرفت و توسعه استانها، اظهار داشت: قرار ما بر این است تا برنامه پیشرفت استان تهیه شده و مورد تفاهم استانداری ها، وزارت کشور و سازمان برنامه و بودجه باشد و برمبنای آن صندوق پیشرفت و توسعه کشور شکل گرفته و در آن منابع مرکزی و استانی قرار داده شود.
وی افزود: منابع درون این صندوق نیز مقرر است در اختیار شورای برنامه ریزی به ریاست استاندار هر استان قرار گیرد تا برای پیشرفت و توسعه استان تصمیم گیری و هزینه شود.
منبع:

1400/09/15
22:24:03
5.0 / 5
244
تگهای خبر: اقتصاد , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش