کاهش 1527 واحد شاخص بورس تهران

کاهش 1527 واحد شاخص بورس تهران آنی بازار: شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در آخر معاملات امروز با کاهش 1527 واحد نسبت به روز گذشته همراه شد


به گزارش آنی بازار به نقل از فارس، بورس اوراق بهادار تهران مانند روز گذشته که روند منفی داشت، امروز هم یک سیر نزولی داشت، به شکلی که شاخص کل در آخر معاملات با کاهش 1527 واحد به رقم یک میلیون و 555 هزار 682 واحد رسید.
همچنین شاخص کل با معیار هموزن امروز با کاهش 1544 واحد به رقم 431 هزار و 228 واحد رسید. ارزش بازار در بورس تهران که ناشی از ارزش شرکت های حاضر در بورس است به بالای 6 میلیون و 170 میلیارد تومان رسید.
معامله گران امروز بیش از 7.64 میلیارد سهام، حق تقدم و اوراق مالی در قالب 489 هزار فقره معامله و به ارزش 4417 میلیارد تومان داد و ستد کردند. امروز همه فاکتورهای بورس قرمز بودند، به شکلی که شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ـ ارزشی 1 دهم درصد رشد کردند، این دو شاخص با معیار هموزن 36 صدم درصد کم شد.
شاخص آزاد شناور 15 صدم درصد کم شد، شاخص بازار اول بورس 15 صدم درصد افت کرد و شاخص بازار دوم بورس که معاملات بلوکی در آن انجام می شود 4 صدم درصد کم شد.
امروز گروه مپنا، نمادهای کشتیرانی جمهوری اسلامی، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، بیشترین اثر افزایشی بر شاخص بورس را داشتند و نمادهای فولاد مبارکه اصفهان، فولاد خراسان، فولاد خوزستان و ملی صنایع مس ایران بیشترین اثر منفی بر روی شاخص کل را داشته اند.
در فرابورس ایران هم امروز شاخص کل با 7 واحد افزایش به رقم 21 هزار و 321 واحد رسید. ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بالای یک میلیون و 180 هزار میلیارد تومان رسید. ارزش بازار پایه هم 364 هزار میلیارد تومان شد.
امروز نمادهای سرمایه گذاری مالی سپهرصادرات، داروسازی دانا، مدیریت انرژی امید تابان هور و تولید نیروی برق دماوند بیشترین اثر افزایشی بر شاخص فرابورس را داشتند و سهم های صنعتی مینو، گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی و فولاد هرمزگان جنوب بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را داشته است.
به گزارش آنی بازار به نقل از خبرگزاری فارس، باتوجه به فصل برگزاری مجامع شرکتها عمده شرکت های بورسی و فرابورسی برای عملکرد سال قبل خود سود شناسایی کرده و بین سهامداران بوسیله سجام پرداخت می کنند، بدین سبب سفارش می شود سهامداران خرد تا اختتام فصل برگزاری مجامع، سهام خودرا نگه دارند.
به هر حال سرمایه گذاری در بورس یک پروسه بلندمدت است و باید از محل پس انداز صورت گیرد و پرتفوی متنوع از سهام شرکت های بنیادی و هلدینگ ها انتخاب گردد که بیشتری بازده و کمترین ریسک متوجه سرمایه گذار شود، اما در هر حال ریسک و بازده جزو ذات بازار سرمایه است.
منبع:

1401/03/03
15:01:07
5.0 / 5
164
تگهای خبر: ارز , ارزش , اقتصاد , بازار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش