78 هزار شغل در تعاونی ها به وجود آمد

78 هزار شغل در تعاونی ها به وجود آمد به گزارش آنی بازار معاون امور تعاون وزیر تعاون اظهار داشت: سال قبل هفتاد و هشت هزار فرصت شغلی در بخش تعاون به وجود آمد


مهدی مسکنی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در مورد این که چه تعداد اشتغال توسط بخش تعاون در کشور بوجود آمد، اظهار داشت: سال قبل در قالب طرح های مختلف اشتغال به وجود آمده است و آنچه هدف گذاری شده بود در بخش تعاون 78 هزار فرصت شغلی ایجاد می شد که بر طبق سامانه های موجود 38 هزار فرصت شغلی بصورت مستقیم در تعاونی ها ایجاد شده  است.
وی اضافه کرد: هدف گذاری برای امسال از 38 هزار شغل به رقم 45 هزار فرصت شغلی امسال می رسد. 
معاون امور تعاون وزیر تعاون اظهار داشت: سال قبل در مجموع 78 هزار شغل در بخش تعاون و شرکت های تعاونی به وجود آمده است.
مسکنی در مورد نقش تعاونی ها در سهام عدالت نیز عنوان کرد: هم اکنون شرکت های تعاونی سهام عدالت شهرستانی فعال می باشند و اکنون انتخابات مجامع آنها بصورت شهرستانی برگزار می گردد و در حال انجام می باشد.
وی افزود: از پیش از عید 1400 معاون اول رییس جمهور در مکاتبه ای با وزیر کشور خواهان شد استانداری ها کمک کنند و تمهیداتی فراهم آورند تا انتخابات هیأت مدیره سهام عدالت بصورت شهرستانی اجرا شود و وزارت کشور نیز این شرایط را فراهم نموده است.
معاون امور تعاون وزیر تعاون گفت: هم اکنون انتخابات شهرستانی شرکت های سهام عدالت در بعضی شهرها تمام شده و در بعضی شهرها نیز درحال برگزاری است.
مسکنی در مورد این که انتخابات مرحله استانی و ملی شرکت های سرمایه گذاری سهام عدالت کی برگزار می شود، اظهار داشت: پیش بینی می شود تا اختتام خردادماه سال جاری انتخابات شهرستانی تمام شود پس از آن وارد مرحله اتحادیه سهام عدالت استانی می شویم.
وی در مورد این که آیا اعضای انتخاب شده باید به تأیید سازمان بورس برسند، اظهار داشت: کارگروه مشترکی بین بخش تعاون و سازمان بورس وجود دارد که در این کارگروه وزارت اقتصاد نیز عضو است و بخش تعاون هم حضور دارد و آنچه در انتخابات شهرستانی و استانی برگزار می گردد بر طبق مصوبات همین کارگروه سهام عدالت است. تا حالا به نکته ای برنخورده ایم و در طول مسیر هم اگر مشکلی باشد توسط کارگروه حل و فصل می شود.
معاون امور تعاون وزیر تعاون همین طور در مورد نقش تعاون در طرح ملی مسکن عنوان کرد: از هدف ساخت سالانه یک میلیون مسکن در طرح ملی 400 هزار واحد مسکونی سهم  تعاون است که از این مقدار 200 هزار واحد مسکونی سهم اتاق تعاون به شرکت های تعاونی و 200 هزار واحد هم در قالب مسکن کارگری ایجاد می شود.
مسکنی اضافه کرد: برای این 200 هزار واحد مسکن اساسنامه جدید شرکت های تعاونی مسکن تهیه می شود که تا حالا چندین جلسه کارشناسی برگزار شده و این اساسنامه ویرایش شده و درحال ابلاغ به استانها برای اجرا به معاونت مسکن وزارت راه و بخش تعاون قرار دارد.
وی اظهار داشت: برای واگذاری زمین در طرح ملی مسکن درخواست شده است بمحض این که واگذاری زمین صورت گیرد مدل اجرائی آنرا تهیه می نماییم و طرح ساخت 400 هزار واحد مسکن در بخش تعاون را دنبال خواهیم کرد.
معاون امور تعاون وزیر تعاون اشاره کرد: البته هنوز زمین به این تعداد اختصاص نداده اند البته در مشهد در چند روز گذشته برای 2 هزار واحد مسکونی مصوب شد که زمین اختصاص دهند و مدیرعامل شهرهای جدید مصوب کرد که با همکاری فرمانداری گلبهار و مدیر شهر جدید گلبهار تفاهم شد.
مسکنی اظهار داشت: همین طور در اردبیل  زمین برای ساخت هزار واحد مسکن کارگری مصوب شد و استاندار تضمین نمود که زمین آنرا اختصاص دهد بدین سبب طرح ساخت مسکن تعاونی و کارگری خرد خرد جلو می رود.
وی اضافه کرد: در اتاق تعاون هم کم کم ساخت مسکن کارگری شروع شده و کار به تدریج جلو می رود.
منبع:

1401/03/05
22:34:51
5.0 / 5
166
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش