جدید ترین قیمت سهام عدالت

جدید ترین قیمت سهام عدالت ارزش سهام عدالت در هفته پایانی خردادماه با کاهش ارزش مواجه گردید


به گزارش آنی بازار به نقل از فارس، طبق آمار موجود حدود 49 میلیون نفر از افراد در جامعه دارای برگه های سهام عدالت هستند. اما برخی از افرادی که طبق معیارها باید این دارایی را داشته باشند، هنوز موفق به دریافت آن نشده اند. به عبارت دیگر، با وجود این که برخی که جزو دهک های کم درآمد جامعه هستند، مشمول این سهام نشده اند و سهامی به آنها اختصاص نیافته است.
دولت سیزدهم در تلاش است تا مسئله جاماندگان سهام عدالت را با کمک مجلس حل کند. در شهریور ۱۴۰۰، محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از موافقت رئیس جمهور برای تعیین تکلیف سهام عدالت برای جاماندگان اطلاع داد که این امر زمینه ساز افرایش خوشبینی جاماندگان سهام عدالت برای دریافت هر چه سریع تر سهام شرکتهای بزرگ دولتی شد.
مجلس شورای اسلامی در قانون بودجه سال ۱۴۰۱، دولت را موظف کرد تا از محل باقی مانده سهام متعلق به دولت یا شرکتهای دولتی در بنگاه های قابل واگذاری در هر بازار، نسبت به واگذاری سهام عدالت به مددجویان جامانده زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره)، مددجویان سازمان بهزیستی کشور و تمامی افراد کم درآمد که از سهام عدالت برخوردار نشده اند، اقدام نماید.
* تیرماه زمان واگذاری سهام عدالت به جاماندگان
حسین قربان زاده، رئیس سازمان خصوصی سازی در اواخر اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ از تعیین تکلیف جاماندگان سهام عدالت تا آخر خرداد ماه سال جاری اطلاع داده بود و اعلام نمود: تا آخر خرداد ماه این ارزیابی را خواهیم داشت که چه کسانی مشمول ثبت نام جاماندگان سهام عدالت باشند.
وی اضافه کرد: در مجموع از این دو نهاد حمایتی، تعداد سه میلیون و ۳۶۳ هزار و ۷۰۰ نفر سهام عدالت ندارند و باید به این افراد سهام تعلق بگیرد. در مرحله بعد برای افرادی که زیر پوشش نهادهای حمایتی نیستند اما در ۲ دهک اول قرار دارند و مستحق دریافت این سهام هستند، مبادرت به تخصیص سهام عدالت می نماییم.
رییس سازمان خصوصی سازی می گوید: از تیرماه ۱۴۰۱ فرایند تخصیص سهام عدالت به این افراد شروع می شود.
* وعده راه اندازی سامانه انتقال قهری سهام عدالت متوفیان در شهریور
مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی، در زمینه سهام عدالت متوفیان می گوید: پیشبینی ها و هماهنگی ها نشان داده است می توانیم سامانه انتقال سهام عدالت به وراث را تا شهریور ۱۴۰۱ کلید بزنیم.
* سهام عدالت چقدر می ارزد؟
سبد سهام عدالت از تعدادی سهام ارزشمند و نمادهای بزرگ بازار سرمایه تشکیل شده است که در هفته های گذشته با نوسان در میزان ارزش همراه بوده است. این سهام در بهمن ماه با کاهش ارزش مواجه گردید و در اسفندماه هم روند نوسانی داشت.
ارزش این سهام در هفته اول فروردین ماه برخلاف رشد شاخصهای عملکردی بازار سرمایه، با کاهش ارزش مواجه گردید، اما در هفته دوم فروردین ماه و با رشد شاخص کل، ارزش سهام عدالت هم رشد قابل قبولی داشته است. البته ارزش این سهام در هفته سوم فروردین ماه با افت مواجه گردید. ارزش این سهام در هفته چهارم فروردین ماه با رشد 4 درصدی که داشت افزایش قابل توجهی پیدا کرد.
سهام عدالت در تمام هفته های اردیبهشت ماه با افزایش ارزش روبرو شد. ارزش سهام عدالت در هفته اول اردیبهشت ماه با رشد 0.85 درصدی روبرو شده است. ارزش این سهام در هفته دوم اردیبهشت ماه کاهش 0.42 درصدی یافت. ارزش این سبد دارایی در هفته سوم اردیبهشت ماه رشد 0.68 درصدی را تجربه نمود. ارزش سهام عدالت در هفته پایانی اردیبهشت ماه با رشد 1.7 درصدی روبرو شد.
ارزش برگه های سهام عدالت در هفته ابتدایی خردادماه با کاهش 1.29 درصدی روبرو شد. این روند نزولی در هفته دوم خرداد هم ادامه پیدا کرد و ارزش سهام عدالت در هفته گذشته با کاهش 2.13 درصدی مواجه گردید. ارزش برگه های سهام عدالت در هفته سوم خردادماه باز هم با کاهش 1.55 درصدی روبرو شد که این مسئله به علت افت در شاخصهای عملکردی بورس رخ داده است. ارزش سهام عدالت در هفته چهارم خردادماه با رشد 2 درصدی مواجه گردید. ارزش این سهام در هفته پایانی خردادماه هم با افت 2.15 درصدی داشت. این مسئله در حالی رخ داده است که شاخص کل بورس با کاهش 2 درصدی و شاخص کل هم وزن بورس هم کاهش 1.55 درصدی داشته اند.


برگه های سهام عدالت در قیمت های اسمی 409 هزار تومانی، 492 هزار تومانی، 532 هزار تومانی و یک میلیون تومانی در هفته پایانی خرداد ماه به ترتیب با کاهش  162 هزار تومانی، 195 هزار تومانی، 210 هزار تومانی و 396 هزار تومانی نسبت به هفته گذشته رو به رو شده اند.
بسیاری از کارشناسان معتقدند، نمادهای حاضر در سبد سهام عدالت از ارزشمند ترین سهم های بازار سرمایه هستند. با این وجود، ارزش برگه های سهام عدالت در برگه های مختلف به ترتیب برابر است با 7 میلیون و 384 هزار تومان، 8 میلیون و 883 هزار تومان، 9 میلیون و 605 هزار تومان و 18 میلیون و 55 هزار تومان.


ارزش فعلی سهام عدالت نسبت به دوران اوج بازار در مرداد سال 99 با افت 53 درصدی روبرو شده است. از مهم ترین علل ریزش قیمت سهام عدالت، ضعف مدیریت در شرکتهای سرمایه گذاری و عدم برگزاری مجامع این شرکتها و هم نبود بازارگردان حرفه ای برای این شرکتها به حساب می آید.


بنابراین گزارش، ارزش سهام عدالت نسبت به اول مرداد سال قبل به ترتیب با کاهش قیمت 8 میلیون و 194 هزار تومانی، 9 میلیون و 857 هزار تومانی، 10 میلیون و 659 هزار تومانی و 20 میلیون و 36 هزار تومانی روبرو شده است.
منبع:

1401/04/03
17:28:59
5.0 / 5
178
تگهای خبر: ارز , ارزش , ارزیابی , اقتصاد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش