عبور ایران خودرو از تحریم و فشار داخلی

عبور ایران خودرو از تحریم و فشار داخلی آنی بازار: مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو اعلام نمود: روند حرکت این شرکت در ماه های اخیر نشان میدهد که ایران خودرو از شرایط سخت تحریم های بین المللی و فشارها و هجمه های داخلی عبور کرده و به روزهای درخشان خود بازگشته است


اخبار شرکت ها؛ ایکوپرس- مهدی خطیبی امروز دوشنبه در حاشیه جلسه شورای معاونان و مدیران و همین طور بازدید از روند فعالیت خطوط تولید این شرکت با بیان این مطلب اضافه کرد: ایران خودرو گام در راه بسیار مهمی گذاشته که نقطه شروع آن تولید کامل و عبور مستقیم است و در همین راستا آمار تولید کامل این شرکت تا امروز به عدد ۱۵۲.۳۲۴ دستگاه رسیده و تعداد شاخصهای صادره این شرکت نیز به ۱۴۱.۲۷۶ مورد رسیده که به ترتیب رشد ۵۶ درصدی و ۴۴ درصدی را به همراه داشته است.
وی با اشاره به اینکه میزان عرضه خودرو این شرکت نیز با رشد ۲۵ درصدی نسبت به زمان مشابه سال قبل به عدد ۱۴۳.۵۶۸ دستگاه رسیده، اضافه کرد: با استمرار رویکرد تولید کامل و عبور مستقیم حرکت شتابنده ایران خودرو در راه افزایش تولید ادامه خواهد داشت و در وضعیت فعلی می توانیم که ادعا نماییم که نسبت به شش ماه قبل، این مجموعه در جایگاه قابل قبولی قرار گرفته است.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با اشاره به اینکه ایجاد فضاهای مسموم و افزایش تخریب ها تاثیر بر عزم و اراده مدیران و کارکنان ایران خودرو در راه پیشرفت ندارد، اضافه کرد: در همین راستا با رونمایی از محصول جدید «ری را» به عنوان نقطه عطفی در تاریخ ایران خودرو و حتی صنعت خودرو ایران نشان دادیم که با وجود تمام سختی ها قطار پیشرفت این مجموعه متوقف نخواهد شد.
خطیبی با اشاره به اینکه با اجرای برنامه های جدید طی ماه های گذشته، ایران خودرو به روزهای درخشان خود بازگشته است، اضافه کرد: حجم عظیم سرمایه گذاری های این گروه صنعتی، زیرساخت های گسترده و نیروی انسانی خلاق، کارآمد و نخبه ایران خودرو بزرگ ترین نقطه قوت این مجموعه و صنعت خودرو ایران است و تردید نداریم که با وحدت و همدلی بیش تر دستاوردهای مهم تری حاصل خواهد شد.


وی خطاب به معاونان و مدیران این شرکت با اشاره به اینکه اصالت هدف اصلی گروه صنعتی ایران خودرو است، اضافه کرد: با اتخاذ تدابیر هوشمندانه و بی توجهی به هجمه ها و فضاهای موهوم به هیچ عنوان نباید از رویه های غیراخلاقی تاثیرپذیری داشته باشیم و باید با هوشیاری و درایت بر این فضاهای تاریک غلبه نماییم.


وی با تاکید بر اینکه تمرکز ویژه بر توسعه محصولات پیشرفته در کلاس جهانی و منطبق با استانداردهای روز دنیاست، اضافه کرد: اجرای طرح جهش کیفیت ایران خودرو در قالب ۲۷۹ پروژه مهم و  با هدف افزایش رضایت مشتریان در دستور کار ویژه قرار گرفته و اثرات ملموس آن در مدت زمان کوتاهی نمایان خواهد شد.
خطیبی با اشاره به اینکه امروز با رویکرد های دقیق و علمی خیلی از ظرفیت های بلاتکلیف گروه صنعتی ایران خودرو فعال شده و یا درحال فعال سازی است، اضافه کرد: اصلاح فرآیندهای اقتصادی، تولیدی و سرمایه گذاری و ایجاد تحول در زیرمجموعه های گروه برپایه همین رویکرد بوده  که یکی از نمونه های بارز آن بازگشت شرکت ایران خودرو دیزل به اوج اقتدار است.


مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو اشاره کرد: شروع حرکت دانش بنیان در گروه و امضای ۵۴ تفاهم نامه با شرکت های داخلی یک تحول مهم و باارزش در این مجموعه بشمار می رود و با دستور کار ویژه و گزارش دهی منظم از روند پیشرفت فعالیت ها درحال پیگیری است.
وی اشاره کرد: رسیدگی ویژه به امور رفاهی و معیشتی کارکنان و اصلاح فرآیندهای داخلی به نفع ذینفعان و خانواده گروه صنعتی ایران خودرو، محور اصلی برنامه های این مجموعه است و از این پس در ایران خودرو با قدرت و انسجام بیش تر و قوت قلب بالاتری برنامه ها را دنبال خواهیم کرد تا جایی که این مجموعه سبب فخر صنعت کشور باشد.


هم زمان کیانوش پور مجیب قائم مقام توسعه و تولید گروه صنعتی ایران خودرو اعلام نمود: گروه صنعتی ایران خودرو به عنوان لکوموتیو و پیشران خیلی از شاخه های مهم صنعتی کشور امروز نقش بسیار مهمی در اقتصاد ایران ایفا می کند و توانسته است در این شرایط پیچیده به دستاوردهای کم نظیری در تاریخ صنعت خودرو ایران برسد.
وی با اشاره به اینکه نباید اجازه داد طعم شیرین پیشرفت در تولید به تلخی بدل شود، اضافه کرد: مجموعه مدیران و کارکنان صنعت خودرو و خصوصاً گروه صنعتی ایران خودرو در طول ماه های گذشته نشان داده اند که این صنعت در راه درستی حرکت می کند و در عین حال عملکرد آنان زیر ذره بین ناظران و افکار عمومی است.


پورمجیب با اشاره به اینکه اثرات تصمیمات کلان و دقیق گروه صنعتی ایران خودرو در ماه های آتی نمود عینی بهتری خواهد داشت، اضافه کرد: به طور قطع این حرکت با صلابت و انگیزه بسیار مضاعفی ادامه خواهد داشت و با به نتیجه رسیدن طرح های جدید تعریف شده شرایط متفاوتی بر این مجموعه حاکم خواهد شد.1401/04/07
10:07:35
5.0 / 5
183
تگهای خبر: ارز , ارزش , اقتصاد , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش