بحران انرژی به کشاورزی اتحادیه اروپا رسید

بحران انرژی به کشاورزی اتحادیه اروپا رسید به گزارش آنی بازار، بحران انرژی به کشاورزی اتحادیه اروپا رسیده و به علت افزایش هزینه ها کشاورزان محصول خویش را برداشت نمی کنند


به گزارش گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، افزایش قیمت انرژی در همه فرآیند تولید و بازار محصولات کشاورزی اتحادیه اروپا تأثیر گذار بوده و اخطار می دهند که ادامه این وضع باعث شود  کشاورزان محصول خودرا برداشت نکنند.
در حالی که قیمت انرژی از سال 2012 تابحال 10 برابر شده افزایش هزینه های تولید و برداشت برای کشاورزان غیر قابل تحمل شده است، این مساله بخصوص برای محصولات سبزی و صیفی که عموما گلخانه ای هستند و انرژی بیشتری صرف می کنند حادتر است.
قیمت صورتحساب های انرژی که در سال 2021 برای کشاورزی 120 هزار دلار تمام می شد حالا به یک میلیون دلار رسیده یعنی بیشتر از 10 برابر شده است.
گلخانه های برق و گاز بیشتری برای گرم کردن نیاز دارند و هزینه ها تولید بالاتر می رود، اینها آخر کار نیست کشاورزان به جهت اینکه هزینه های خویش را کاهش دهند، از کارگران کمتری استفاده می نمایند و اشتغال در بخش کشاورزی هم تهدید جدی شده است
گزارش رئیس اتحادیه تولید کنندگان در فرانسه هم از کاهش 4 هزار شغل تنها در فرانسه حکایت دارد.
همه مشکلات فرآیند تولید بر زنجیره عرضه در بازار هم تأثیر گذار شده و محصولات کمتری در سوپرمارکت ها عرضه می شود و حتی پیشبینی شده است که این بحران بر عرضه موادغذایی به کشورهایی نظیر مراکش، مصر و تونس و ترکیه هم تأثیر بگذارد.
بر اساس این گزارش، وابستگی شدید اتحادیه اروپا به انرژی روسیه عامل ایجاد بحران حتی در بخش کشاورزی و موادغذایی اتحادیه اروپا هم شده است.
اتحادیه اروپا تلاش می کند که تولیدات انرژی خویش را از روسیه کمتر و طی یک برنامه ای متوقف نماید اما وابستگی بیش از حد سبب شده نتوانند برنامه خویش را اجرایی کنند. در این میان برخی کشورها هم از اتحادیه اروپا خواسته اند که آنها به این کمپین منع واردات نپیوندند.
پایان پیام/  


1401/07/02
15:01:38
5.0 از 5
227
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش