زنگ کمبود مواد غذایی در اروپا به صدا در آمد

زنگ کمبود مواد غذایی در اروپا به صدا در آمد به گزارش آنی بازار، کشاورزان اروپایی اعلام کردند: افزایش هزینه های انرژی و کود تهدیدی برای تولید میوه و محصولات کشاورزی شده است


به گزارش گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس، به نقل از رویترز، کشاورزان شمال و غرب اروپا اعلام کردند: بحران انرژی و افزایش قیمت نهاده ها و کود شیمیایی تهدیدی برای تامین امنیت غذایی در این قاره شده است.
بر اساس این گزارش، افزایش بیش از اندازه برق و گاز هزینه های تولید محصولات کشاورزی را خصوصاً در گلخانه ها افزایش داده است.
دو کشاورز فرانسوی که قراردادهای برق خودرا برای سال 2023 منعقد کرده اند به رسانه ها گفتند هزینه های انرژی که در قرارداد ذکر شده نسبت به سال 2021 تقریباً 10 برابر بالا رفته است.
بنژامین سیمولوت کشاورز فرانسوی که محصولات خیار، گوجه فرنگی و توت فرنگی در جنوب پاریس کشت می کند اعلام نموده است در هفته های آتی فصل جدید کشت می آید اما واقعاً ما مستأصل مانده ایم و نمی دانیم باید چه کار نماییم.
وی اضافه کرده  است «اگر شرایط به همین منوال جلو برود واقعا ما هیچ امیدی برای کشت سال آینده نداریم شرایط واقعا مناسب نیست».
در همین زمینه جانگاس معاون فروش در بخش تجاری آلمان اعلام نموده کشاورزان با حداقل 30 درصد افزایش هزینه های تولید مواجهند و خیلی از آنها به فکر هستند که تولیدات خودرا ادامه ندهند و کسی نمی داند چه اتفاقی در سال آینده خواهد افتاد.
بر اساس این گزارش، افزایش هزینه های کود شیمیایی، بسته بندی و حمل و نقل نیز به این مشکلات اضافه شده حتی در کشورهایی که نور کافی دارند نظیر اسپانیا کشاورزان تولیدکننده میوه و سبزیجات با افزایش هزینه تولید 25 درصدی در قیمت کود شیمیایی مواجهند.
کشاورزان اروپایی هشدار دادند که کمبود موادغذایی فرا می رسد و به این دلیل سوپرمارکت ها احیانا نیازهای خودرا از کشورهای گرمسیر نظیر مراکش، ترکیه، تونس و مصر طلب کنند.
پایان پیام/منبع:

1401/07/04
14:43:16
5.0 / 5
184
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش