اقتصاد آمریکا لرزید

اقتصاد آمریکا لرزید به گزارش آنی بازار، نظرسنجی ها نشان داده است که فعالیتهای تجاری ایالات متحده در ماه نوامبر برای پنجمین ماه متوالی کاهش پیدا کرد چونکه نرخ های بهره بالاتر سبب کاهش تقاضا شد اما رکود در فعالیت تجاری منطقه یورو اندکی کاهش پیدا کرد چونکه جهان برای سال رکود اقتصادی پیش رو آماده می شود.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایسنا، اس اندپی گلوبال اعلام نمود که شاخص مدیران خرید آمریکا که بخش های تولید و خدمات را دنبال می کند، در این ماه از رقم نهایی ۴۸.۲ در ماه اکتبر به ۴۶.۳ کاهش پیدا کرد و عدد زیر ۵۰ نشان دهنده انقباض در قسمت خصوصی است.
فعالیت تحت فشار تهاجمی ترین چرخه افزایش نرخ بهره فدرال رزرو از دهه ۱۹۸۰ با هدف مهار تورم از راه کاهش تقاضای اقتصادی، درحال سقوط است. بر مبنای معیار ترجیحی بانک مرکزی ایالات متحده، تورم همچنان بیشتر از سه برابر هدف دو درصدی خود است.
شاخص سفارشات جدید تلفیقی از ۴۹.۲ در ماه اکتبر به ۴۶.۴ کاهش پیدا کرد که پایین ترین سطح در دو سال و نیم اخیر است و خارج از موج اولیه همه گیری کووید-۱۹، این بدترین خوانش از سال ۲۰۰۹ بود. کریس ویلیامسون، اقتصاددان ارشد اظهار داشت: شرکت ها از افزایش هزینه های زندگی، سخت تر شدن شرایط مالی؛ بخصوص هزینه های استقراض بالاتر و کاهش تقاضا در بازارهای داخلی و صادراتی خبر می دهند.
نظرسنجی رویترز از اقتصاددانان در هفته گذشته احتمال ۶۰ درصدی را برای رکود اقتصادی در ایالات متحده در یک سال نشان داد و فدرال رزرو برای ۵۰ واحد افزایش در نشست سیاست بعدی خود در سه هفته دیگر آماده است چونکه نبرد برای مهار تورم بالا ادامه دارد.
در همین حال، رکود در فعالیتهای تجاری منطقه یورو در ماه نوامبر اندکی کاهش پیدا کرد و بارقه امیدی را نشان داد که رکود مورد انتظار در آنجا امکان دارد سطحی تر از آنچه تصور می شد باشد اما مصرف کنندگان همچنان هزینه های خویش را در بحبوحه بحران هزینه زندگی کم می کنند.
یک نظرسنجی نشان داد که رکود در فعالیت اقتصادی آلمان هم در ماه نوامبر کاسته شده است و این امید را بوجود می آورد که رکود مورد انتظار در بزرگ ترین اقتصاد اروپا می تواند خفیف تر از آن چیزی باشد که تصور می شد اما در فرانسه فعالیت برای نخستین بار از فوریه ۲۰۲۱ کاهش پیدا کرد چونکه کاهش سفارشات جدید بر دومین اقتصاد بزرگ منطقه یورو تاثیر گذاشت. در بریتانیا، خارج از اتحادیه اروپا، فعالیتهای اقتصادی در ماه نوامبر با نزدیک ترین سرعت خود در نزدیک به دو سال گذشته کاهش پیدا کرد و به نشانه های رکود در آنجا افزود.
منبع:

1401/09/03
16:35:58
5.0 از 5
289
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش