دو تغییر مهم در فرابورس

دو تغییر مهم در فرابورس آنی بازار: حداکثر حجم مبنا با رعایت حداکثر ارزش مبنا و همین طور حداقل ارزش هر سفارش خرید در بازار پایه فرابورس از هشتم بهمن تغییر خواهدنمود.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایسنا، طبق اطلاعیه های فرابورس برمبنای مصوبه سیصد و پنجاه و چهارمین جلسه هیات مدیره شرکت فرابورس ایران، از روز شنبه (هشتم بهمن ۱۴۰۱) حداقل ارزش مبنا در نمادهای معاملاتی بازار پایه در تابلو زرد دو میلیارد تومان، تابلو نارنجی یک میلیارد تومان و تابلو قرمز ۵۰۰ میلیون تومان خواهد بود. همین طور حداقل ارزش هر سفارش خرید در بازار پایه فرابورس از هشتم بهمن معادل پنج میلیون تومان خواهد بود.
در این راستا، همایون دارابی - کارشناس بازار سرمایه - در گفت و گو با ایسنا، درمورد علت و تاثیر تغییرات مذکور توضیح داد: با عنایت به این که برخی نمادهای بازار پایه مشکل دارند و در دوران صعود بازار، رشدهای زیادی را تجربه می کنند که برای بازار آزاردهنده می شود، افزایش حجم مبنای می تواند جلوی این اتفاقات را بگیرد. بازار پایه عملا بازار ینیست که سهام دار خرد سرمایه گذاری کند، از جانب دیگر بازار معاملات توافقی در حال راه اندازی است و بنظر می رسد سیسات این باشد که معاملات توافقی جایگزین معاملات متداول در بازار پایه شود. آن دسته از نمادهای بازار پایه که توانایی دارند به بازارهای دیگر وارد می شوند و سایر نمادها وارد بازار توافقی می شوند.
وی درمورد مبلغ حداقل سفارش خرید نیز اظهار داشت: دلیل این تصمیم این است که سهام دار خرد با ارقام کم وارد بازار پایه نشود و خودرا درگیر نکند. تقریباً نزدیک به ۱۰ میلیون سهام دار هستند که سهام آنها کمتر از ۱۰ میلیون تومان است، سهام داران خرد به علت این که نمادهای بازار پایه مورد دستکاری قرار میگیرند و رشد پیوسته دارند درگیر نمادها می شوند و در دوران افت گرفتار زیان می شوند.1401/10/28
14:45:27
5.0 / 5
207
تگهای خبر: ارز , ارزش , بازار , بورس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش