در گفت وگو با آنی بازار:

آخرین وضعیت تخصیص سهام عدالت به جاماندگان

آخرین وضعیت تخصیص سهام عدالت به جاماندگان آنی بازار: به گزارش آنی بازار، رئیس سازمان خصوصی سازی آخرین وضعیت تخصیص سهام عدالت به جاماندگان را شرح داد.


حسین قربانزاده در گفتگو با ایسنا، درمورد شناسایی جاماندگان سهام عدالت اظهار نمود: در جهت شناسایی جاماندگان سهام عدالت تکلیفی وجود داشت که باید انجام می شد. در این خصوص در فاز نخست مشمولان کمیته حمایت امداد و بهزیستی و همینطور ایثارگران شناسایی شدند و در ۲۲ خردادماه جهت بررسی به هیات دولت ارسال شد. فرآیند بررسی زمان برد و چندین مرتبه بین هیات دولت و معاونت حقوقی ریاست جمهوری رفت وبرگشت داشت، چونکه ایرداتی درمورد برخی از ضوابط وجود داشت که هیات دولت آنرا مرتفع و مصوب کرد اما هیات تطبیق مجلس باردیگر ایرادی بیان کرد که در حال بررسی هستند.
وی به این سؤال که ایرادات هیات تطبیق مجلس چه مواردی بود، پاسخ داد: به صورت کلی دو ایراد وجود داشت، نخست آنکه مرجع تصویب باید شورایعالی سیاست اصل ۴۴ باشد نه هیات وزیران. دوم آنکه سهام باید به صورت غیرمستقیم به مشمولان داده شود نه به صورت مستقیم. البته به هر دو ایراد پاسخ داده شد و معاونت حقوقی در حال پیگیری است، امیدوارم مورد قبول هیات تطبیق مجلس قرار بگیرد و اجازه دهند در انتهای سال واگذاری را انجام دهیم.
رئیس سازمان خصوصی سازی همینطور در پاسخ به این سؤال که چرا در لایحه بودجه به ادامه فرآیند شناسایی جاماندگان سهام عدالت اشاره نشده است، اظهار داشت: شناسایی افراد جدید فرایند سختی دارد چونکه باید این اطمینان ایجاد شود که افراد واقعا مشمول هستند یا خیر، البته مسئولیت این کار با وزارت رفاه است. این فرآیند هنوز آغاز نشده است. از سوی دیگر منابعی برای این کار وجود ندارد؛ ازاین رو فکر نمی کنم جامانده دیگری شناسایی شود.
بر اساس این گزارش، طبق تصویب نامه هیات وزیران، وزارت امور اقتصادی و دارایی (سازمان خصوصی سازی) مکلف است در مرحله اول از محل باقی مانده سهام متعلق به دولت در بنگاه های قابل واگذاری (از سهام بانک تجارت، بانک صادرات، بانک ملت، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و صنایع پتروشیمی خلیج فارس ) نسبت به واگذاری مستقیم سهام به افراد فاقد سهام عدالت زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کل کشور و سه دهک اول ایثارگران اقدام نماید. مبلغ سهام مورد واگذاری به هر یک از مشمولین معادل حداکثر یکصد میلیون ریال با اعمال ۵۰ درصد تخفیف به صورت اقساط سالانه و به مدت ۱۰ سال است.
منبع:

1401/10/30
16:16:51
5.0 از 5
268
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , سازمان , صادرات
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش