رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران اعلام كرد

کاهش یک میلیون تومانی قیمت سکه در بازار

کاهش یک میلیون تومانی قیمت سکه در بازار به گزارش آنی بازار، رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران از کاهش قیمت سکه و طلا در بازارهای داخلی، به دنبال رویکرد جدید بانک مرکزی بعد از عرضه ۴۵۰ هزار قطعه ربع و اعلام خبر راه اندازی بازار معاملات ارز و طلا اطلاع داد.


نادر بذرافشان در گفت و گو با ایسنا، عنوان کرد: در بازار امروز (سه شنبه) سکه و طلا سیر نزولی را شاهد بوده ایم؛ همچون دلیلهای این کاهش، رویکرد جدید بانک مرکزی در ارتباط با عرضه ۴۵۰ هزار قطعه ربع سکه در بورس کالا و همینطور اعلام خبر راه اندازی بازار مبادلات ارز و طلا در آینده نزدیک بود.
رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران اشاره کرد: از صبح روز گذشته (۳ بهمن ماه)، سیر نزولی نرخها آغاز شد و امروز هم ادامه پیدا کرد. روند تقاضا در بازار در حد نرمال و پایینی است. کاهش قیمت سکه و طلا در بازار امروز نسبت به روز گذشته در حالی اتفاق افتاده که در بازارهای جهانی هر اونس طلا ۱۲ دلار افزایش داشته است اما هر مثقال طلای ۱۷ عیار ۲۰۰ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار، حدود ۵۵ هزار تومان کاهش (نسبت به دیروز) داشته است.
وی افزود: در بازار امروز نسبت به روز گذشته، هر قطعه سکه تمام طرح جدید یک میلیون تومان و سکه های طرح قدیم حدود ۷۰۰ هزار تومان کاهش داشته است. نیم سکه و ربع سکه هم به ترتیب ۵۵۰ و ۶۰۰ هزار تومان ارزان تر شده اند.
این مقام صنفی ابراز امیدواری کرد که طی روزهای آتی این روند ادامه دار باشد و مدیریت بانک مرکزی بتواند منجر به کاهش قیمت سکه و حباب سکه و ایجاد ثبات در بازار شود. بازار الان از اوج خود که سکه تا ۲۵ میلیون تومان هم پیش رفته بود، فاصله گرفته و مجدد سکه به کانال ۲۳ میلیون تومان بازگشته است.

قیمت سکه یک میلیون تومان کاهش یافت
رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران اضافه کرد: برمبنای آخرین معاملات شکل گرفته در بازار امروز (سه شنبه) سکه و طلا، هر قطعه سکه تمام طرح جدید ۲۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان، هر قطعه سکه تمام طرح قدیم ۲۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان، نیم سکه ۱۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان، ربع سکه هشت میلیون و ۹۰۰ هزار تومان و سکه های گرمی پنج میلیون تومان قیمت داشته است. همینطور هر مثقال طلای ۱۷ عیار به هشت میلیون و ۹۳۰ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار به حدود دو میلیون و ۶۱ هزار تومان کم شده است.
بذرافشان در ارتباط با آخرین وضعیت حباب سکه و ربع سکه (دارای بیشترین حباب)، به دنبال کاهش قیمت ها، عنوان کرد: حباب سکه که در محدوده سه میلیون و ۷۰۰ هزار تومان قرار داشت، ۷۰۰ هزار تومان تخلیه شده و الان به حدود سه میلیون تومان رسیده است. ربع سکه هم که طی یکماهه اخیر حباب بالایی به خود گرفته بود و تا چهار میلیون و ۷۰۰ هزار تومان هم رسیده بود، حالا حباب آن در محدوده سه میلیون و ۸۰۰ هزار تومان قرار گرفته است.
وی در آخر اشاره کرد: امیدوار هستیم که سیاست بانک مرکزی و مدیریت نرخ ارز و قیمت سکه ادامه دار باشد. ضمن اینکه عرضه ربع سکه هم تدوام پیدا کند و همانطور که وعده داده شد، برای سایر قطعات سکه هم اتفاق بیفتد. ادامه عرضه سکه ها در بورس کالا می تواند نقش مهمی در کاهش بیشتر نرخها و کاهش حباب داشته باشد.


 

1401/11/04
19:59:38
5.0 از 5
268
تگهای خبر: ارز , بازار , بانك , بانك مركزی
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش