افزایش تولید زغال سنگ در چین

افزایش تولید زغال سنگ در چین آنی بازار: تولید زغال سنگ چین در ژانویه تا فوریه 5.8 درصد افزایش پیدا کرد.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایسنا، داده ها نشان داد که با ظرفیت جدید استخراج و تشویق معدن کاران به افزایش تولید برای بهبود امنیت انرژی، تولید زغال سنگ چین در دو ماه اول سال ۲۰۲۳ نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵.۸ درصد افزوده شد.
برمبنای داده های اداره ملی آمار چین، بزرگ ترین معدن کار و مصرف کننده زغال سنگ جهان، ۷۳۴.۲۳ میلیون تن سوخت را در دوره ژانویه تا فوریه تولید کرد که در مقایسه با ۶۸۶.۶ میلیون تن در مدت مشابه در سال ۲۰۲۲ است. افزایش شدید قیمت جهانی زغال سنگ و اختلال در زنجیره تامین انرژی پس از جنگ روسیه و اوکراین، پکن را بر آن داشت تا امنیت انرژی را بطور فزاینده ای در اولویت قرار دهد.
استخراج کنندگان با پیش بینی بهبود تقاضا بعد از لغو محدودیت های کووید- ۱۹ در انتهای سال گذشته، تولید خودرا بالا بردند.
دولت چین سال قبل ۲۶۰ میلیون تن ظرفیت جدید استخراج زغال سنگ را تایید نمود و تعدادی از معادن تعطیل را بازگشایی کرد. استان شانشی و مغولستان داخلی چین، دو قطب اصلی معدن چین از نظر تولید، متعهد شده اند که تولید را به ترتیب حداقل پنج و دو درصد امسال بالا برند.
طبق گزارش رویترز، داده های اداره ملی آمار چین نشان داده است که در دوره ژانویه تا فوریه، چین ۷۷.۶۳ میلیون تن کک تولید کرده است که ۳.۲ درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته است.
منبع:

1401/12/25
12:48:47
5.0 از 5
154
تگهای خبر: تولید , قیمت
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش