جزئیات پیشنهاد دولت برای تغییر فرمول قیمت گذاری

جزئیات پیشنهاد دولت برای تغییر فرمول قیمت گذاری آنی بازار: به گزارش آنی بازار، وزیر امور اقتصاد و دارایی از پیشنهاد دولت برای تغییر فرمول قیمت گذاری اطلاع داد.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایسنا، سید احسان خاندوزی در چهاردهمین نشست مجمع کارآفرینان، ضمن اشاره به برنامه هفتم اظهار نمود: هر سازمان و دولتی که برنامه را با هر رویکری بنویسد، امکان دارد افرادی به آن انتقاد کنند، این برنامه ضعف هایی هم دارد و طرح انتقاد به آن کمک می کند؛ سازمان برنامه مصر بود جای متن تفصیلی ۴۰۰ ماده ای فقط به مواردی که نیازمند اجازه مجلس است، اشاره کند.
وی با تکیه بر این که جهت گیری در وزارت اقتصاد و دولت گسترش منطقی است که همه به امکان تولید و سرمایه گذاری دسترسی پیدا کنند، اظهار داشت: تلاش می شود موانع برداشته شود تا افراد بتواند بیشتر اشتغال زایی کرده و سرمایه گذاری کنند، وضعیت سرمایه گذاری در سال ۱۴۰۰ صفر بوده و در سال ۱۴۰۱ رشد سرمایه گذاری به ۶.۷ درصد رسیده است.
وزیر اقتصاد با اشاره به اینکه در سه ماهه نخست سالجاری شرکتهای بورسی ۸۰ هزار میلیارد تومان افزایش سرمایه داشته اند، درمورد توقف ناگهانی صادرات برخی کالاها توضیح داد: تلاش شد اگر دولت قصد تنظیم گری دارد با ابزارهای بازاری با اهالی بازار رفتار کند. از آغاز سالجاری در حوزه تجارت و گمرک سختگیری شد در خصوص این که دستگاهاه حق ندارند بخشنامه خلق الساعه دهند، نتیجه آن شد که به جای این که همانند سال قبل در سه ماه نخست سال ۹۷ بخشنامه صادر شود، کلا ۵۵ بخشنامه صادر شد.
خاندوزی در ادامه با اشاره به اینکه امید باید به فعالان اقتصادی برگردد، اظهار داشت: روندها رو به بهبود است اما مشکلات همچنان وجود دارد.
وی ضمن اشاره به مبحث قیمت گذاری اظهار نمود: در این خصوص پیش نویسی تهیه و در کمیسیون اقتصادی مجلس مطرح گردیده است و امیدواریم در صحن تصویب شود؛ پیشنهاد هم اینست که در قیمت گذاری به جای تعیین اعداد ثابت به سمت اعدادی برویم که متناسب با شرایط کشور و جهان است. پیشنهاد اینست که فرمول حداقل پنج سال ثابت باشد.
وزیر اقتصاد ضمن اشاره به نرخ خوراک پتروشیمی ها اظهار داشت: وزیر نفت اعلام نمود که برای تعیین نرخ نمایندگانی دعوت شده و نظر آنها خواسته شد اما تصمیمی که دولت در مورد سرنوشت بخش خصوصی می گیرد بدون این که نظر تولید کننده پرسیده شود حتما عدم همکاری و نارضایتی به دنبال دارد.
خاندوزی افزود: پیشنهاد دیگر وزارت اقتصاد برون گرایی اقتصاد است؛ کارآفرینان و بخش خصوصی پیشنهاد دهند دستگاههای اقتصادی چه کنند یا نکنند که کارآفرینان قادر به صادرات بیشتر باشند.
وی با تکیه بر این که نخستین گامی که در وزارت اقتصاد برداشته شد تغییر مدل اعتبارسنجی بود، اظهار داشت: سال جاری اعتبار سنجی در مورد تعاملات اقتصادی و اعتبارسنجی با همکاری وزارت اقتصاد و بانک مرکزی تغییر خواهد نمود. مدل جدید اعتبارسنجی در مهرماه رونمایی می شود و گشایش هایی برای شرکت ها ایجاد خواهد شد.
منبع:

1402/04/20
09:32:32
5.0 از 5
248
تگهای خبر: ابزار , اقتصاد , بازار , بانك
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش