در جلسه شورای اقتصاد به ریاست مخبر انجام شد

تصویب بخشنامه بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور

تصویب بخشنامه بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور آنی بازار: به گزارش آنی بازار، هفتمین جلسه شورای اقتصاد به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار شد و بخشنامه بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور مورد بررسی و تصمیم گیری قرار گرفت.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایسنا، محمد مخبر در این نشست با تقدیر از سازمان برنامه و بودجه بخاطر تدوین بموقع پیش نویس بخشنامه بودجه سال ۱۴۰۳ و طرح آن در جلسه شورای اقتصاد، بر ضرورت انطباق این بخشنامه با سیاست ها و نگاههای اصلی برنامه هفتم توسعه کشور تصریح کرد.
معاون اول رئیس جمهور همینطور بر اهمیت اصلاح ساختار بودجه کشور بعنوان یک اولویت مهم تاکید و سازمان برنامه و بودجه را مکلف کرد این مورد را بخصوص در تدوین برنامه ها و سیاست ها به شکل جدی در دستور کار خود قرار دهد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه هم گزارشی از پیش نویس بخشنامه بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور عرضه کرد و اظهار داشت: سعی شده است که مضامین اصلی سیاست های کلی برنامه هفتم توسعه در این بخشنامه گنجانده شود.
او همینطور به عرضه توضیحاتی در مورد رویکردها و سیاست های کلان بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور پرداخت و اضافه کرد: مضمون محوری بخشنامه بودجه ۱۴۰۳ رشد اقتصادی عدالت محور مبتنی بر مردمی سازی اقتصاد و ارتقای بهره وری کل عوامل تولید است.
در این نشست که وزرای نیرو، صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی هم حضور داشتند، بعد از بحث و تبادل نظر مقرر شد بخشنامه بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور با اعمال برخی اصلاحات و بررسی در کمیسیون ابلاغ گردد.
تمدید فاینانس راه اندازی سد و نیروگاه برق آبی خرسان(۳) از دیگر موضوع هایی بود که در این نشست عنوان شد و بعد از توضیحات وزیر نیرو به تصویب رسید.
اجرای سامانه یکپارچه پایش عملکرد ناوگان حمل و نقل دیزلی درون شهری(سیپاد) درخواست وزارت نفت در این نشست بود که بعد از بحث و بررسی برای ۳۲۵ هزار دستگاه خودروی ناوگان باری و مسافری در سقف اعتباری ۶۶ میلیون دلار به تصویب رسید.
در این جلسه همینطور طرح «احداث پتروپالایشگاه شهید سلیمانی در بندر عباس» به درخواست وزارت نفت مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد این طرح جهت بررسی بیشتر در مورد نحوه تأمین مالی و اجرای پروژه به کمیسیون شورای اقتصاد ارجاع شود.
منبع:

1402/06/02
22:05:21
5.0 از 5
201
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , خودرو , دستگاه
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش