علی آبادی:

خودرو های برقی و خودران تولید می کنیم

خودرو های برقی و خودران تولید می کنیم به گزارش آنی بازار، وزیر صمت اظهار داشت: تولید خودرو های برقی و خودران از برنامه های ما است و اقداماتی را شروع کرده ایم.به گزارش آنی بازار به نقل از مهر، عباس علی آبادی امروز در حاشیه همایش اولین رویداد ملی صنعت دانش بنیان، در جمع خبرنگاران ضمن اشاره به رونمایی از تفاهمنامه بسته پیشخوان دانش بنیان ها، اظهار نمود: ارزش این بسته ۱۵ هزار میلیارد تومان است که بعنوان گام اول برای شتاب دهی طرح های دانش بنیان برداشته شده است. با کمک این بسته میتوان مسائل در ارتباط با شرکتهای دانش بنیان را حل کرد که درنهایت سود آن به مردم خواهد رسید.
وزیر صمت اضافه کرد: البته تمام این بسته پول نیست بلکه ضمانت نامه و غیره است که در مجموع ارزش همه آن به بیشتر از ۱۳ هزار میلیارد تومان می رسد.
علی آبادی اظهار داشت: تأمین مالی آن هم از منابع شرکتهای بزرگ، درآمدهای شرکتهای بزرگ و همینطور منابعی که در قانون تعیین شده صورت گرفته و زمان استفاده از آن هم تا آخر سال است.
به گفته وی، سامانه ای به این منظور طراحی شده تا شرکتهای دانش بنیان بتوانند در آن سامانه ثبت نامه کنند و شرایط خویش را اعلام و از این تسهیلات استفاده نمایند.
علی آبادی همینطور خاطرنشان کرد: تولید خودرو های برقی و خودران هم از برنامه های ما است و اقداماتی را شروع کرده ایم.
۵ درصد پهنه های معدنی فعالند
وزیر صمت در مورد هوشمندسازی معادن و صنایع معدنی هم گفت» در دنیا روش های نوآورانه و نوظهوری در برداشت از معادن وجود دارد، بنابراین تلاش می نماییم ما هم به سمت استفاده از فناوری های نو در حوزه معدن حرکت نماییم تا بهره وری را افزایش دهیم. حالا کمتر از ۵ درصد از پهنه های کشور در قسمت معدن فعالند، بنابراین تلاش می نماییم این حداقل را به حداکثر برسانیم.
وی در ارتباط با اکتشاف از معادن توسط شرکتهای دانش بنیان اظهار نمود: در این حوزه از شرکتهای دانش بنیان دعوت شده است تا حضورشان را پررنگ تر کنند ازاین رو تلاش می نماییم آنها را به سمت حرکت های نیازمحور سوق دهیم.

1402/07/06
18:36:33
5.0 از 5
208
تگهای خبر: ارز , ارزش , تسهیلات , تولید
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش