شماره گذاری نیسان آبی متوقف گردید

شماره گذاری نیسان آبی متوقف گردید به گزارش آنی بازار، مدیرکل دفتر حمل و نقل سازمان استاندارد اظهار داشت: برمبنای نتایج آزمون های استاندارد، خودروی وانت نیسان دارای انطباق های ایمنی و کیفی نیست و گواهی تایید این خودرو تعلیق و شماره گذاری آن متوقف گردید.به گزارش آنی بازار به نقل از مهر، مهدی انگورج مدیرکل دفتر صنایع حمل و نقل سازمان ملی استاندارد اظهار داشت: برمبنای نتایج آزمون های استاندارد، خودروی وانت نیسان دارای انطباق های ایمنی و کیفی نیست و به همین دلیل گواهی تأیید این خودرو تعلیق و شماره گذاری آن متوقف گردید. تولید این خودرو ۷۰ سال پیش شروع شده است و در این سال ها بهبودی در عرصه های ایمنی و کیفیت خودرو ایجاد نشده است به جز تغییر در موتور که اتفاقاً بخاطر استفاده از یک موتور قدیمی ۸ سوپاپ، میزان مصرف سوخت آن هم بالا رفت.
وی در مصاحبه با صدا و سیما اظهار داشت: شاسی یکپارچه خودرو سبب شده تا در برخوردهای روبرو، انرژی برخورد به سرنشینان منتقل و موجب صدمات جدی به سرنشینان شود. صندلی نیمکتی و ثابت آن سبب شده تا راننده تسلطی هنگام رانندگی نداشته باشد، ترمز دستی، قدرت ترمزها، چراغ ها و نشانگرها مطابق استاندادهای لازم نبودند و با این وضعیت تردد خودرو در ناوگان حمل و نقل کشور بسیار ناایمن است.
انگورج اضافه کرد: در سالهای قبل به سبب پاس کاری مشکلات بین مدیران مختلف در شرکت زامیاد، هیچ اصلاحی در خودرو شکل نگرفت. در ایرادی نظیر نقاط جوش، خودروساز بجای برطرف نمودن آن از برچسب هایی برای پنهان کردن استفاده نمود.
مدیرکل دفتر صنایع حمل و نقل سازمان ملی استاندارد اشاره کرد: جانمایی نامناسب مخازن CNG در این خودرو سبب شده تا شاهد انفجارهای گوناگون و تخریب اموال عمومی باشیم.


منبع:

1403/04/12
19:17:23
5.0 از 5
112
تگهای خبر: تولید , خودرو , سازمان , شركت
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش