طلا باز هم ترمز برید

طلا باز هم ترمز برید به گزارش آنی بازار، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۳۰ درصد افزایش به ۲۳۶۳ دلار و ۸۶ سنت رسید.


به گزارش خبرگزاری آنی بازار، برپایه گزارش رویترز، قیمت طلا در معاملات روز جمعه تثبیت شده و در آستانه دومین افزایش پی در پی هفتگی قرار دارد. تاجران منتظر اطلاعات اشتغال آمریکا هستند تا مسیر فدرال رزرو برای کاهش احتمالی نرخ بهره را تخمین بزنند.
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۳۰ درصد افزایش به ۲۳۶۳ دلار و ۸۶ سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک هم با یک افزایش ۰.۰۹ درصدی به ۲۳۷۱ دلار و ۵۰ سنت رسیده است.
ارزش دلار ظرف یک هفته گذشته کاسته شده و خرید طلا را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا ارزان تر کرده است.
اطلاعات اقتصادی آمریکا که در روز چهارشنبه منتشر گردید حاکی از کند شدن رشد اقتصاد در این کشور بود. تقاضا برای مزایای بیکاری در آمریکا طی هفته گذشته افزایش پیدا کرده است.
تمرکز بازار هم اکنون به فهرست حقوق بگیران بخش غیر کشاورزی آمریکا معطوف شده که مقرر است امروز منتشر شود.
تحلیل گران عقیده دارند در صورت ضعف بازار اشتغال آمریکا، احتمال کاهش نرخ بهره فدرال رزرو از ماه سپتامبر افزایش خواهد یافت که می تواند قیمت طلا را تا سطح ۲۴۰۰ دلار بالا ببرد.
تاجران هم اکنون ۷۳ درصد احتمال می دهند فدرال رزرو نرخ بهره را در ماه سپتامبر کم کند. پایین آمدن نرخ بهره هزینه نگهداری طلا بعنوان یک سرمایه غیر سودده را پایین آورده و تمایل برای خرید آن را زیاد می کند.
برخی تحلیل گران انتظار دارند متوسط قیمت طلا امسال میلادی برابر با ۲۲۰۰ دلار در هر اونس باشد و در ۲۰۲۵ تا ۲۰۵۰ دلار پایین بیاید.
در بین سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره با ۰.۰۶ درصد کاهش به ۳۰ دلار و ۸۳ سنت رسید و پلاتین با یک افزایش ۰.۲۲ درصدی ۱۰۰۳ دلار و ۶۳ سنت معامله می شود.

۲۲۳۲۲۵منبع:

1403/04/15
18:29:50
5.0 از 5
64
تگهای خبر: ارز , ارزش , اقتصاد , بازار
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش