ثبت سفارش خودرو های وارداتی برای جانبازان شروع شد به علاوه جزئیات

ثبت سفارش خودرو های وارداتی برای جانبازان شروع شد به علاوه جزئیات آنی بازار: سایت سازمان توسعه تجارت از امروز برای جانبازانی که قبل تر مبادرت به ثبت درخواست برای خودرو های وارداتی کرده بودند، فعال خواهد شد.به گزارش آنی بازار به نقل از مهر، سامانه ثبت سفارش خودروی جانبازان امروز (یکشنبه ۱۷ تیر ماه) فقط برای جانبازانی که قبل از این در سامانه جامع تجارت، درخواست خودرا برای واردات خودرو بصورت شخصی اعلام و ثبت کرده بودند، بازگشایی خواهد شد تا ثبت سفارش خودرویی خودرا انجام دهند.
ضمناً در رابطه با مشمولینی که بوسیله شرکت های واردکننده مورد تأیید وزارت صمت مبادرت به ثبت نام و انتخاب خودرو کرده اند نیز بعد از اعلام رسمی از طرف آن وزارت خانه متعاقباً اطلاعیه های لازم صادر خواهد بود.
فرآیند ثبت سفارش
شروع پروسه ثبت سفارش در عملیات تجارت خارجی، نیازمند «ثبت پرونده جدید» و اطلاعات در رابطه با آن در سامانه جامع تجارت است.
جهت ثبت پرونده، بعد از ثبت نام و ورود به سامانه جامع تجارت و انتخاب نقش «ایثارگر حقیقی» از بخش سمت راست «عملیات تجارت خارجی» و «مدیریت پرونده ثبت سفارش» را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه صفحه «مدیریت پرونده ها» باز می شود.


پس از تشکیل پرونده و ثبت اطلاعات لازم، لازم است که متقاضیان موارد مربوط به موضوع گمرک و حمل و نقل را تکمیل کنند. سپس به ترتیب موارد مربوط به موضوعات مالی و بانکی را با ثبت مبلغ کل پیش فاکتور نهایی کنند.
در گام چهارم، متقاضی بایستی با انتخاب گزینه «افزودن کالا»، شماره تعرفه خودروی مورد نظر خودرا جست وجو کرده و آنرا ثبت کنند. (فهرست شماره تعرفه های خودرو های جانبازان در وب سایت مذکور موجود است.)


پس از جست وجوی شماره تعرفه، لازم است وضعیت نمایندگی را (خودروی جانباران- مصوبه مورخه ۱۸ مرداد ۱۴۰۲ هیأت وزیران) انتخاب کنند.
در گام پنجم بایستی در بخش مربوط به مستندات پرونده، نسبت به بارگذاری مستنداتی همچون تصویر پیش فاکتور و قرارداد، اقدام کنند؛ سپس در بخش مربوط به حالت جدید پرونده، گزینه ثبت را انتخاب کنند تا وضعیت پرونده به حالت «جدید» تغییر پیدا کند. در این حالت صفحه مربوط به پرونده، بسته شده و لازم است ادامه پروسه و پیگیری پرونده را مجدد از منوی «عملیات خارجی» دنبال کنند.
در نهایت بعد از طی مراحلِ تکمیل مراحل پیش نویس، وضعیت جدید، استعلام ضوابط و استعلام وضعیت، کار ثبت سفارش خودرا تکمیل کنند. در گزینه مربوط به «مشاهده آخرین وضعیت درخواست» می توانند، درخواست ثبت شده خودرا ببینند.
در گام دهم، درخواست مجوز نمایش داده شده و سپس، وضعیت ثبت نام به حالت «وضعیت منتظر مجوز» در خواهد آمد که موارد مربوط به رد یا تأیید آن، صورت خواهد گرفت.
چنانچه موارد ثبت شده و اطلاعات نقصی نداشته باشد، مجوز تأیید و پروسه وارد مرحله «آماده ثبت سفارش» خواهد شد.
لازم به اشاره است که زمان ثبت سفارش بصورت شخصی از امروز (یکشنبه ۱۷ تیر ماه) بوسیله سامانه جامع تجارت ایران به آدرس اینترنتی www.ntsw.ir صورت خواهد پذیرفت.

1403/04/17
12:44:04
5.0 از 5
54
تگهای خبر: بانك , تعرفه , خودرو , سازمان
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش