حقوق عقب مانده كارگران سد گلورد نكا تا 15 روز آینده پرداخت می گردد

حقوق عقب مانده كارگران سد گلورد نكا تا 15 روز آینده پرداخت می گردد آنی بازار: ساری- ایرنا- شركت آب منطقه ای مازندران اعلام نمود كه ظرف 2 هفته آینده مبلغ 20 میلیارد ریال از صورت وضعیت پیمانكار سد گلورد شهرستان نكا تایید و این مبلغ به حسابش واریز می گردد تا حقوق عقب مانده كارگران را پرداخت كند.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایرنا، جمعی از كارگران سد گلورد امروز در آغاز روز كاری با گرد هم آمدن در محل كار از تاخیر در پرداخت حقوقشان گله كرده و خواهان رسیدگی به وضعیت موجود و پرداخت حقوق معوقه 6 ماهه خود شدند.
مسئول روابط عمومی شركت آب منطقه ای مازندران در این باره به خبرنگار ایرنا اظهار داشت كه عقب افتادن سه تا چهار ماهه حقوق كارگران تحت پوشش پیمانكار در اجرای طرح مهمی مانند سد سازی به خاطر در اختیار داشتن تجهیزات موضوعی طبیعی و ظاهرا منطبق با قراردادهای آنان است.
امرالله براری اضافه كرد: البته پیمانكار طبق مقررات باید با استفاده از داشته های خود وضعیت كارگران را مشخص نماید، اما شركت آب منطقه ای بعنوان مجری بر مبنای توافق بعد از بررسی های صورت وضعیت، طلبكاری های پیمانكار را به مرور پرداخت می كند.
وی توضیح داد: به نظر می رسد با عنایت به اینكه خیلی از امكانات و تجهیزات با ارزش شركت پیمانكاری در اختیار كارگران است، پیمانكار حداقل 2 تا سه ماه از حقوق كارگران را در اختیار می گیرد تا بعد از اتمام كار و تحویل تجهیزات به آنان پرداخت كند.
براری در پاسخ به این پرسش كه آیا طلبكاری های این پیمانكار به صورت اوراق قرضه پرداخت می گردد یا نقدی است، اظهار داشت: شركت بیشتر پرداختی ها خویش را به این پیمانكار نقدی داده است.
وی اضافه كرد: اینكه در اواخر كار پیمانكار، كارگران دچار برخی مشكلات در زمینه عقب افتادن حقوق و دغدغه بیكاری داشته باشند، امری طبیعی است چون كه پیمانكار تا زمانی كه با شركت قرار داد دارد، می تواند كارگر در اختیار بگیرد.
مدیر روابط عمومی شركت آب منطقه ای مازندران اظهار داشت: هم اكنون سد گلورد در مرحله آبگیری قرار دارد و البته بخشی از اجرای عملیات شبكه آبیاری پائین دست سد، اندازه گیری و تاج سد هم باقی مانده كه درحال اجراست.
** درد دل كارگران سد گلورد
به گزارش آنی بازار به نقل از ایرنا، كارگرانی كه امروز در آغاز ساعت كاری از پرداخت نشدن حقوقشان گله كردند گفتند كه مدتها مشغول فعالیت در ساخت سد گلورد و ساخت و سازهای مختلف بوده اند و تنها خواسته اشان این است كه اولا حقوق معوقه اشان پرداخت شود و دیگر این كه با عنایت به مشكلات اقتصادی در معرض بیكاری قرار نگیرند.
آنان با بیان این كه از ماه خرداد امسال حقوقی دریافت نكرده اند، گفتند كه با عنایت به متاهل بودن و داشتن فرزندان مدرسه ای، تاخیر در پرداخت حقوق، زندگیشان را با مشكل مواجه می كند.
این كارگران بخشی از مشكلات خود در زمینه پرداخت نشدن بموقع حقوق را ناشی از بهانه گیری های پیمانكار دانستند و افزودند: این كه هر زمان درخواست پرداخت حقوق داریم به ما بگویند كه پول ندارند و وضعیت اقتصادی مناسب نیست، پاسخ منطقی محسوب نمی شود و ما هم می پرسیم چرا وقتی پول ندارند، شركت را تعطیل نمی كنند تا ما هم تكلیف خویش را بدانیم.
** فرمانداری نكا پیگیر مشكل كارگران است
فرماندار نكا هم با تائید پرداخت نشدن چند ماهه حقوق كارگران از جانب شركت های خصوصی پیمانكار در ساخت سد گلورد به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پیگیری های لازم در این مورد انجام شده است و امیدوارم بزودی این مشكلات برطرف شود.
فاز نخست آبگیری سد گلورد سیزدهم تیر ماه سال جاری با حضور وزیر نیرو، استاندار و مسؤولان استانی و شهرستانی راه اندازی شد.
بر اساس بر آورد شركت آب منطقه ای مازندران برای احداث كامل طرح های سد گلورد مازندران بالغ بر 2 هزار و 200 میلیارد ریال اعتبار نیاز است كه تا كنون با یك هزارو 200میلیارد ریال آن تامین و پرداخت شده است.
سد گلورد دارای مخزن 107 میلیون متر مكعبی است كه در كنترل سیلاب و كاهش خسارات ناشی از سیل هم نقش موثری دارد.
این سد همینطور به خاطر واقع شدن در منطقه بالادست و جنگلی شهرستان نكا، دارای ظرفیت گردشگری می باشد كه مقرر است علاوه بر تعریف منطقه گردشگری در حاشیه آن، ساخت نیروگاه برق آبی هم از جانب بخش خصوصی بر روی آن در دستور كار قرار گیرد.
خبرنگاران: مریم نظری و سیدرضا هاشمی كروئی ** انتشار دهنده: حسن فلاحتی
7332/6996/1654


1396/10/03
14:54:19
5.0 از 5
4672
تگهای خبر: اقتصاد
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش