سپرده گذاران كاسپین خواهان دریافت مطالبات شدند

سپرده گذاران كاسپین خواهان دریافت مطالبات شدند به گزارش آنی بازار حدود70 نفر از سپرده گذاران موسسات منحله الزهرا و بدرتوس كه در قالب موسسه كاسپین ساماندهی شده اند روز دوشنبه با حضور در استانداری خراسان رضوی در مشهد خواهان دریافت مطالبات خود شدند.


یكی از سپرده گذاران موسسه منحله الزهرا به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طلبكاری ما از این موسسه وارد سال چهارم شده اما تابحال هیچ مقامی پاسخگو نبوده است.
قاسم فرخی اضافه كرد: از هشت موسسه منحله تشكیل دهنده موسسه كاسپین فقط به سپرده گذاران موسسه فرشتگان پول پرداخت شده است. دو هفته پیش هم خط اعتباری 500 میلیارد تومانی از جانب بانك مركزی برای پرداخت مطالبات موسسات منحله عضو كاسپین به جز فرشتگان اختصاص یافت اما هنوز یك ریال هم به ما پرداخت نشده است.
یكی از سپرده گذاران موسسه بدرتوس هم اظهار داشت: سه سال پول ما را در حسابها نگه داشته و چیزی پرداخت نكرده اند. هر بار هم مسئولان دادگستری، استانداری و موسسه كاسپین مبحث را به یكدیگر ارجاع می دهند.
مهدی وارسته مدعی شد: بانك مركزی اعلام می كند طلبكاری 98 درصد سپرده گذاران كاسپین را تصفیه كرده است. این مورد صحت ندارد زیرا تنها مطالبات زیر200 میلیون تومان سپرده گذاران موسسه فرشتگان پرداخت شده است. چه تفاوتی میان سپرده گذاران فرشتگان و سایر موسسات منحله است.
دو نفر نماینده از سوی سپرده گذاران موسسات منحله الزهرا و بدرتوس به دیدار مسئولان ذیربط در استانداری خراسان رضوی رفتند تا مسائل و مشكلات سپرده گذاران را مطرح كنند.
اواخر اردیبهشت امسال با اختصاص خط اعتباری از جانب بانك مركزی تعیین تكلیف سپرده گذاران تعاونی منحله فرشتگان با حدود ۵۰۰ هزار سپرده گذار شروع شد و تا سقف 2میلیارد ریال پیش رفت اما مرداد ماه به دستور محاكم قضایی برخی حسابهای كاسپین به درخواست شاكیان مسدود و روند پرداخت متوقف گردید.
اواسط آبان ماه هم پرداخت مطالبات سپرده گذاران تعاونی منحله فرشتگان با اختصاص خط اعتباری از جانب بانك مركزی و رفع انسداد برخی حسابها توسط قوه قضائیه تا سقف 2 میلیارد ریال از سر گرفته شد و مدیرعامل موسسه كاسپین مدت معینی را برای این امر پیش بینی نمود.
موسسه اعتباری كاسپین در چارچوب سیاستهای بانك مركزی به منظور ساماندهی و تبدیل تعاونیهای اعتبار به موسسات، از تجمیع تعاونیهای اعتبار فرشتگان، امید جلین گرگان، كشاورزان مازندران، حسنات اصفهان، دامداران و كشاورزان كرمانشاه، الزهرا مشهد، بدرتوس و پیوند سال 1394 شكل گرفت.


 

1396/10/04
16:00:52
5.0 از 5
5176
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش