در خراسان رضوی

قیمت تخم مرغ كاهش پیدا كرد

قیمت تخم مرغ كاهش پیدا كرد به گزارش آنی بازار مدیركل دفتر اقتصادی استانداری خراسان رضوی از كاهش قیمت تخم مرغ در بازار این استان اطلاع داد و اظهار داشت: علت افزایش قیمت تخم مرغ طی هفته های اخیر تلفات ناشی از بیماری آنفلوانزای مرغی در كشور بود.


علی رسولیان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اضافه كرد: هم اكنون قیمت تخم مرغ در خراسان رضوی تعدیل و كاهش یافته و هیچ كمبودی در بازار وجود ندارد بطوری كه حجم كنونی تولید و ذخیره آن در استان مازاد بر مصرف است.
وی ادامه داد: بیماری آنفلوانزای مرغی در خراسان رضوی خسارت و مشكل جدی تولید نكرد اما رشد بیش از اندازه قیمت تخم مرغ در این استان بخاطر پوشش كسری ناشی از تلفات فراگیر بیماری آنفلوانزای مرغی در نیمی از استانهای كشور بخصوص تهران رخ داد.
مدیركل دفتر اقتصادی استانداری خراسان رضوی اظهار داشت: روزانه به طور میانگین 300 تن تخم مرغ در این استان تولید می گردد كه حدود دو برابر نیاز مصرفی است. طی این مدت روزانه رقمی معادل 200 تن تخم مرغ از خراسان رضوی خارج شد.
وی به اقدامات برای مهار قیمت تخم مرغ هم اشاره و بیان كرد: با فعالیت سوی اتحادیه مرغداران تخمگذار و ستاد تنظیم بازار، نظارت جدی بر بازار و بازرسی از واحدهای تولیدی برای جلوگیری از احتكار این محصول قیمت تخم مرغ طی مدت كوتاهی به زیر 60 هزار ریال كاهش پیدا كرد.
رسولیان بر نبود هیچگونه كمبود در خراسان رضوی تاكید و بیان كرد: هم اكنون تولید تخم مرغ در استان بیش از میزان مصرف است و دولت هم واردات مناسبی از این كالا انجام داده كه در صورت نیاز وارد بازار می گردد.
روزانه 190 تن تخم مرغ در خراسان رضوی مصرف می گردد. 100 تن از این میزان مصرف شهر مشهد است. قیمت هر كیلوگرم تخم مرغ طی هفته های اخیر در خراسان رضوی تا 85 هزار ریال افزایش پیدا كرد.
241 واحد تولیدی با یك میلیون مرغ تخمگذار در خراسان رضوی فعالیت دارند. این استان با تولید سالانه 110 هزار تن تخم مرغ رتبه دوم تولید و هم رتبه دوم صادرات این محصول را در ایران دارد.


 

1396/10/13
14:03:43
5.0 از 5
5496
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش