مهلت ارسال مقالات تا پایان دی ماه تمدید شد؛

كنفرانس ملی فرهنگ سازمانی با رویكرد اخلاق حرفه ای برگزار می گردد

كنفرانس ملی فرهنگ سازمانی با رویكرد اخلاق حرفه ای برگزار می گردد آنی بازار: دومین كنفرانس ملی فرهنگ سازمانی با رویكرد اخلاق حرفه ای و دومین جایزه مسئولیت اجتماعی مدیریت، توسط انجمن مدیریت ایران و همكاری دانشگاه خاتم و با همكاری بانك پاسارگاد برگزار می گردد.به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی بانك پاسارگاد، این توسط انجمن مدیریت ایران و همكاری دانشگاه خاتم و با مشاركت و حمایت سازمان ها و نهادهای مختلف علمی و اقتصادی و به ریاست دكتر مجید قاسمی رییس هیأت مدیره انجمن مدیریت ایران و رئیس دانشگاه خاتم و با همكاری بانك پاسارگاد، درتاریخ های ۲۴ و ۲۵ بهمن سال ۱۳۹۶ برگزار می شود.
دكتر آذر صائمیان دبیر این كنفرانس با بیان این خبر اظهار داشت: توسعه و ترویج فرهنگ سازمانی مبتنی بر اخلاق حرفه ای در نظام فكری فردی، سازمانی و اجتماعی، دستیابی به ارزش ها و الگوهای مناسب رفتار حرفه ای در توسعه پایدار و ارائه آخرین دستاوردهای علمی و كاربردی در فرهنگ سازمانی با رویكرد اخلاق حرفه ای از اهداف برگزاری این كنفرانس است.
وی در ادامه با اشاره به محورهای كنفرانس كه در سه گروه حوزه فردی، حوزه سازمانی و حوزه اجتماعی طبقه بندی می شوند، اضافه كرد: روانشناسی اخلاق فردی، سبك زندگی و رفتار مبتنی بر اخلاق، شاخص های توسعه اخلاقی، قوانین طلائی اخلاق فردی(Golden Rules)و چالش های ارزشی، اخلاقی و راهكارهای بهبود آن در حوزه فردی، ابعاد و مؤلفه های نظام اخلاقی– فرهنگی در سازمان ها، منشور اخلاقی و نحوه تدوین آن، راهبردهای فرهنگ سازمانی مبتنی بر كسب تعالی اخلاقی، الگوسازی و توسعه اخلاق حرفه ای در مدیران بخش دولتی- خصوصی، ارزیابی و حسابرسی فرهنگی و ارزشی در سازمان ها و مبانی اخلاقی فناوری ها (فناوری های همگرا در چارچوب توسعه پایدار) در حوزه سازمانی، اخلاق و محیط زیست، راهبردهای اخلاق در مسئولیت اجتماعی، ابعاد و مؤلفه های شهروند حرفه ای(حقوق شهروندی- رفتار شهروندی)، اخلاق در رسانه ها و فضای مجازی و اخلاق، اقتصاد، قانون در حوزه اجتماعی از مؤلفه های این كنفرانس هستند.
رئیس شورای سیاست گذاری مجله مدیریت، همینطور با اشاره به برگزاری دومین جایزه مسئولیت اجتماعی مدیریت، كه همزمان با كنفرانس ملی فرهنگ سازمانی برگزار می شود، چهار محور اصلی این مهم را برشمرد و ادامه داد: مسئولیت مدیریت، مسئولیت اقتصادی (سودآوری كه فلسفه وجودی شركت است)، مسئولیت قانونی (پیروی از قوانین كه مشخص كننده میزان پایبندی و تعهد سازمان ها به قوانین و مقررات است)، مسئولیت اخلاقی (میزان تعهد و پایبندی به موضوعات اخلاقی بعنوان مهم ترین بخش از عملكرد كه سایر مسئولیت ها را هم تحت الشعاع خود قرار می دهد) و مسئولیت داوطلبانه و بشردوستانه از محورهای مسئولیت های اجتماعی هستند. در جایزه مسئولیت اجتماعی مدیریت، ۲۰ زیرمعیار از این ۵ محور در سازمان ها مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.
وی در ادامه با اشاره به این نكته كه مبحث اخلاق حرفه ای با فرهنگ سازمانی عجین است، تصریح كرد: نهادینه سازی اخلاق حرفه ای، پیش شرط موفقیت سازمان ها است و اشاعه آن می تواند به تقویت فرهنگ سازمانی كمك نماید.
صائمیان با اشاره به اینكه رعایت اصول اخلاقی به مزیت رقابتی سازمان ها كمك می نماید، اضافه كرد: اگر هدف های اخلاقی را به خوبی شناسایی نماییم و بعنوان اصول پایه اخلاق حرفه ای قرار دهیم، می توانیم به پایبندی سازمان ها به مسئولیت های اجتماعی، امیدوار باشیم.

وی با تاكید بر این نكته كه ۵۰۰ شركت برتر دنیا پایبندی خویش را به موضوعات مسئولیت اجتماعی و اخلاق حرفه ای در قالب تدوین و اجرای استراتژی های سازمانی نشان داده اند، خاطرنشان كرد: در دومین كنفرانس فرهنگ سازمانی، مفاهیم ساده در اخلاق حرفه ای مدیریت تبیین خواهد شد؛ موضوعاتی كه اكنون به چالش مهم بهره وری و اثربخشی سازمان ها تبدیل گشته اند.
دبیر كنفرانس ملی فرهنگ سازمانی از مسئولیت پذیری، پاسخگویی، داشتن حق دسترسی به اطلاعات و انتخاب، عدالت و انصاف، سلامت اداری، شفافیت، استقلال حرفه ای، خودفهمی، بی طرفی و... بعنوان بعضی از این مفاهیم یاد كرد و اظهار داشت: با عمیق شدن در مفاهیم اخلاق حرفه ای، سازمان می تواند در بحث حرفه ای شدن، به شرایط مطلوبی دست پیدا كند.
وی با ذكر تعریف كوتاهی از اخلاق حرفه ای تاكید كرد: اخلاق حرفه ای می گوید كه شما حق دارید و من بعنوان سازمان، وظیفه دارم تا به نیازها و خواست های شما پاسخگو باشم.
به گفته صائمیان، در اخلاق حرفه ای باید فراتر از معیشت زندگی، فكر نماییم و فرد باید نیازهای جامعه را به نیازهای خود ترجیح دهد. دبیر كنفرانس فرهنگ سازمانی با بیان این نكته كه باید روی بحث فرهنگ سازمانی كار جدی انجام دهیم تا نتایج آن را در فعالیت سازمان ها مشاهده نماییم، اضافه كرد: فرهنگ در عقاید، باورها و هنجارها نهفته است و می تواند به رشد فردی و سازمانی ما كمك نماید.
وی بیشترین ضعف سازمان ها را ناشی از نپرداختن به مسئولیت مدیریت عنوان نمود و خاطرنشان كرد: بالاترین امتیاز در این دومین جایزه مسئولیت اجتماعی مربوط به حوزه مسئولیت مدیریت و اقتصادی خواهد بود. چراكه اگر سازمانی به این بخش توجه ویژه كند، خود به خود مسئولیت اجتماعی در حوزه بشردوستانه را هم انجام خواهد داد.
دبیر كنفرانس ملی فرهنگ سازمانی با اشاره به این نكته كه ارزیابی جایزه مسئولیت اجتماعی در سازمان های دولتی با بخش خصوصی یا عام المنفعه تفاوت دارد، اعلام نمود كه از مؤسسات عام المنفعه و خیریه بابت ثبت نام در جایزه مسئولیت اجتماعی مدیریت، هزینه ای دریافت نخواهد شد و این مؤسسات به صورت مجانی ممیزی خواهند شد.
وی با تاكید بر این نكته كه ارزیابی ها متعهدانه و مسئولانه خواهد بود، خاطرنشان كرد: ارزیابانی برای ارزیابی و ممیزی انتخاب خواهند شد كه خوشنام، حرفه ای و دارای سوابق ارزیابی در جوایز معتبر بوده و به مفاهیم مسئولیت اجتماعی آشنایی كامل داشته باشند.
صائمیان با اشاره به این نكته كه مهلت ارسال مقالات به این كنفرانس تا آخر دی ماه سال جاری تمدید شده است ادامه داد: تمامی مقالات پذیرفته شده در كنفرانس ملی فرهنگ سازمانی، به صورت مجانی در پایگاه استنادی جهان اسلام(ISC) و سیویلیكا ( (CIVILICAنمایه و منتشر خواهد شد. او همینطور تصریح كرد: در عین حال، عرضه تجربیات مدیران موفق در فرهنگ سازمانی، عرضه مقالات برتر دانشجویی و برگزاری پنل های تخصصی و كارگاهای آموزشی از برنامه های جانبی این كنفرانس خواهند بود. وی ادامه داد: مكاتباتی با آقای پروفسور دانیل دنیسون و پروفسور ادگار شاین داشتیم و امیدوار هستیم كه بتوانیم از سخنرانی این اساتید در كنفرانس بهره بگیریم.
وی همینطور از بانك پاسارگاد و شركت های سرمایه گذاری پارس آریان، میدكو، فناپ، داتین، خدمات ارزی و صرافی پاسارگاد، بیمه پاسارگاد، گروه ارزش آفرینان پاسارگاد، نسیم سلامت پاسارگاد، لیزینگ پاسارگاد، گسترش انرژی پاسارگاد و بیمه اتكایی ایرانی ها بعنوان حامیان مالی طلایی و دانشگاه های خاتم، خواجه نصیرالدین طوسی، شهید بهشتی، پیام نور و قم و ۱۰ انجمن علمی و مدیریتی و... بعنوان حامیان معنوی این كنفرانس نام برد.

1396/10/14
20:05:13
5.0 از 5
4705
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بانك
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش