سند توسعه گردشگری دریایی كشور تدوین شد

سند توسعه گردشگری دریایی كشور تدوین شد آنی بازار: تهران - ایرنا - معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی از تدوین سند توسعه گردشگری دریایی كشور توسط این سازمان اطلاع داد.


هادی حق شناس روز شنبه با بیان این خبر در اولین نشست كارگروه توسعه گردشگری دریایی كشور كه با حضور نمایندگان بخش دولتی و خصوصی فعال در دو حوزه حمل و نقل و گردشگری بر گزار شد، اضافه كرد: سند تركیبی توسعه گردشگری دریایی ایران در قالب پروژه مطالعاتی بعد از بررسی و مطالعات راهبردی سازمان بنادر و دریانوردی تهیه و تدوین می گردد.
به گفته این عضو هیات مدیره سازمان بنادر و دریانوردی، با عنایت به مصوبه شورای عالی ترابری كشور، باید در كارگروه توسعه گردشگری دریایی به تعریف مدلی برسیم كه علاوه بر استفاده بهینه از امكانات و جذابیت های موجود، راهكارهای اجرایی و عملی توسعه گردشگری در دریا هم در آن لحاظ شده باشد.
بر اساس گزارش سازمان بنادر و دریانوردی، حق شناس با اشاره به جذابیت ها و امكانات بالقوه گردشگری دریایی در شمال و جنوب ایران، اظهار داشت: باید بپذیریم صنعت گردشگری از نوع دریایی، مبحث علمی و وابسته به دانش است، بنابراین با كمك كارگروه توسعه گردشگری و در قالب یك پروژه مطالعاتی، طی یك ماه آینده سند تركیبی توسعه گردشگری دریایی ایران توسط مركز مطالعات راهبردی سازمان بنادر تدوین و به شورای عالی ترابری كشور عرضه می گردد.
وی با اشاره به اینكه گردشگری دریایی؛ صنعتی به شدت وابسته به دانش است، خاطرنشان كرد: سازمان بنادر به متقاضیان توسعه و تجهیز گردشگری دریایی ایران تسهیلات پرداخت می كند، ضمن آنكه سند تركیبی توسعه گردشگری دریایی در همایش بهمن ماه ارگان هایی دریایی كشور در چابهار به بحث گذاشته خواهد شد تا بازتاب بیشتری داشته باشد.
حق شناس اضافه كرد: در این نشست كه هدف اولیه اش مطابق مصوبه شورای عالی هماهنگی ترابری، شناسایی موانع و عرضه راهكارهای توسعه گردشگری دریایی در كشور اعلام شده است، نمایندگان سازمان ها و شركت های دولتی و خصوصی ضمن باز تعریف مفهوم گردشگری دریایی و تشریح ظرفیت ها و نیازمندی های گردشگری ساحلی و دریایی در دو بخش گردشگران داخلی و خارجی، بر لزوم وحدت تصمیم گیری و تهیه سند توسعه و ترویج گردشگری در دریا، ساحل و پسكرانه بندری تاكید خواهند داشت.
اخبار اقتصادی ایرنا در تلگرام: IRNAeco@
اقتصام**1108**خبرنگار: ایرج منصوری**انتشار: فرهاد راستی


1396/10/16
18:26:22
5.0 از 5
5420
تگهای خبر: صنعت
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش