رییس كل دادگستری لرستان:

رفع مشكلات واحدهای تولیدی

رفع مشكلات واحدهای تولیدی به گزارش آنی بازار رییس كل دادگستری لرستان اظهار داشت: رفع مشكلات واحدهای تولیدی در استان نیازمند توجه و اراده جدی مسئولان است.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایرنا، جعفر بدری روز چهارشنبه در جلسه ستاد اجرایی سیاست های اقتصاد مقاومتی در سالن جلسات اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی خرم آباد با اشاره به اینكه برای رفع مشكلات واحدهای تولیدی اراده جدی مسئولان نیاز است اظهار نمود: قابل قبول نیست كه بانك ها، سازمان تامین اجتماعی و امور مالیاتی مانع فعالیت واحدهای تولیدی شوند.
وی بیان كرد: خرد كردن كارگاه یا اینكه هر طلبكار، دستگاهی از واحد تولیدی را مال خود كند سبب تعطیلی آن واحد و كاهش توسعه اقتصادی می گردد كه نباید اجازه این كار را بدهیم.
وی بخشی دیگر از تعطیلی و ركود واحدهای تولیدی را ضعف در مدیریت صاحبان كارخانه اعلام نمود و اظهار داشت: ممكن است در مقطعی صاحبان كارگاهها مقصر باشند اما در مورد اعتراضات نسبت به محاسبات سود بانكی حق با واحدهای تولیدی بوده و باید بررسی و كنترل شود.
بدری عنوان كرد: كسانی كه به این مورد اعتراض دارند با طرح دعوی در دادگستری، به مطالباتشان رسیدگی می گردد.
وی ستاد اجرایی سیاست های اقتصاد مقاومتی را راه حلی برای مرتفع ساختن مشكلات واحدهای تولیدی دانست و اضافه كرد: سازمان بازرسی مكلف می گردد كه از اجحافات در حق واحدهای تولیدی جلوگیری كند.
رییس كل دادگستری لرستان اظهار داشت: واحدهایی كه امید به زنده كردن آنان نیست باید چاره اندیشی شوند و مسایل كارگری واحدهای تولیدی تا ظرف مدت یك ماه آینده با بررسی دادستان خرم آباد برطرف شود.
معاون امور اقتصادی و منابع انسانی استانداری لرستان هم بیان كرد: در بعضی از بانك ها جرایم و دیركردها قانونی به نظر نمی رسد و مصادیقی وجود دارد كه حاكی از این مساله می باشد.
گودرز امیری اضافه كرد: باید تیم كارشناسی از جانب دادستانی تعیین و وضعیت سرمایه گذاران در بانك ها بررسی شود.
سعید رازانی دادستان خرم آباد هم در ادامه بیان كرد: نباید خللی در فعالیت واحدهای تولیدی تولید شود و در هرصورت از سرمایه گذاران بومی و غیر بومی حمایت شود.
رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی لرستان هم عنوان كرد: برخی بنگاه های اقتصادی در مقطعی از زمان وارد مشكلات فروش و یا تولید شده اند و بعد از آن با كاهش ظرفیت و بازدهی مناسب در حال پرداخت بیمه، حق كارگر، بهره بانكی هستند.
حسین سلاح ورزی اضافه كرد: پرونده های زیادی وجود دارد كه واحدها از نحوه عملكرد بانك ها شكایت دارند كه ستاد اجرایی سیاست های اقتصاد مقاومتی وظیفه دارد به آنان رسیدگی كند.
وی ضرورت تولید كمیته ای برای بررسی عملكرد نحوه پرداخت واحدها به بانك ها را ضروری دانست.

 

1396/11/04
15:23:45
5.0 از 5
4936
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش