جذب ۳۸ میلیارد تومان سرمایه داخلی و خارجی برای شیپور

جذب ۳۸ میلیارد تومان سرمایه داخلی و خارجی برای شیپور آنی بازار: شیپور، استارتاپ مشهور و فعال حوزه نیازمندی های آنلاین، اخیراً موفق به جذب بیش از ۳۸ میلیارد تومان سرمایه داخلی و خارجی جهت توسعه فعالیت های خود شده است.به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، این جذب سرمایه كه با همراهی بعضی از سهامداران قبلی و سرمایه گذار جدید، صندوق سرمایه گذاری جسورانه رویش لوتوس انجام شد، ارزش این شركت را به بیش از ۲۶۸ میلیارد تومان رساند.
شیپور یكی از مطرح ترین شركت های نوپا در حوزه نیازمندی های آنلاین كشور است كه بعد از گذشت ۵ سال از شروع فعالیت، كماكان به صورت صد در صد رایگان، خدمات خویش را به خریداران و فروشندگان در تمام استان های كشور عرضه می كند. وبسایت و اپلیكیشن های موبایل شیپور به صورت آسان، سریع و بی دردسر، امكان ثبت آگهی نیازمندی كالاهای نو و دست دوم را به كاربران خود داده است.
اربابیان، مدیر عامل شیپور در مورد این جذب سرمایه عنوان كرد: «این جذب سرمایه ما را در بهبود زیر ساخت، گسترش خدمات و دستیابی به اهداف دراز مدت شركت كمك خواهد نمود. خرسندیم كه صندوق سرمایه گذاری جسورانه رویش لوتوس بعنوان یكی از بنام ترین صندوق های جسورانه بورسی، به خانواده ما پیوسته است. رویش لوتوس با این سرمایه گذاری، نخستین صندوق جسورانه ای به حساب می آید كه در یك استارت آپ توسعه یافته سرمایه گزاری نموده است. »
كاظم زاده، مدیر سرمایه گذاری صندوق سرمایه گذاری جسورانه رویش لوتوس در مورد این سرمایه گذاری معتقد است: «صندوق رویش با عنایت به استراتژی های سرمایه گذاری خود، به دنبال فرصت های مناسب در میان استارتاپ های توسعه یافته بوده است. علت توجه صندوق به این نوع استارتاپ ها تعداد اندك سرمایه گذاران بالقوه بوده كه سبب شده استارتاپ ها حاضر به جذب سرمایه با ارزش گذاری های جذاب باشند. این در حالیست كه به علت وجود سرمایه گذاران بالقوه ی زیاد در مراحل اولیه عمر استارتاپ ها، با وجود ریسك عدم موفقیت بسیار بالا، ارزش گذاری های پیشنهادی نسبتاً بالا باشد. در صورتی كه استارتاپ های مشابه شیپور به جهت توسعه یافتگی بالا، ریسك شكست بسیار پایینی دارند. در كنار آن، با عنایت به افق سرمایه گذاری كوتاه مدت تر در استارتاپ های توسعه یافته، به منظور مدیریت ریسك پرتفوی صندوق، این تصمیم مناسب ارزیابی شد و به دیگر صندوق ها هم پیشنهاد می گردد در یك یا دو استارتاپ توسعه یافته سرمایه گذاری كنند. نظر به سرمایه گذاران صندوق و ماهیت عمومی آن ها، تولید بازده در مقاطع زمانی كوتاه تر از این طریق برایشان جذاب خواهد بود. موارد ذكر شده باعث شد مجموعه صندوق جسورانه رویش لوتوس تصمیم به سرمایه گذاری در استارتاپ شیپور بگیرد. از آنجایی كه شیپور جزء كسب وكارهای توسعه یافته پرپتانسیل و شركتی با ساختار بسیار شفاف و مستحكم در مقایسه با سایر استارتاپ ها است، انتظار صندوق، كسب بازده مناسب از این سرمایه گذاری خواهد بود. »
بی شك با راهبردی كه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در پشتیبانی از توسعه كسب و كارهای نوپا از خود نشان داده است، این سرمایه گذاری نمونه خوبی از رشد موقعیت استارت آپ ها در جذب سرمایه داخلی و خارجی محسوب می گردد.
دكتر دلیری، معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه ریاست جمهوری با مثبت ارزیابی كردن روند ورود سرمایه به اكوسیستم استارتاپ ها در مورد این جذب سرمایه اضافه كرد: «استارتاپ ها ماهیاتاً در ابتدای مسیر، رشد عملیاتی چشم گیری را تجربه می كنند، لیكن عدم سودآوری در سالهای ابتدایی باعث می گردد برای تداوم رشد سریع خود به جذب سرمایه روی آورند. ازینرو بهره مندی از ظرفیت های اقتصادی نهادهای سرمایه گذاری همچون صندوق هایی كه به بازار سرمایه متصل هستند می تواند در تغذیه اقتصادی استارتآپ ها بسیار مفید و راهگشا باشد. »
شایان ذكر است كه فرآیند جذب سرمایه فوق در طول ۳ ماه و با مشاوره گروه مالی فیروزه انجام شده است كه نهایتاً در دی ماه امسال با امضا قرارداد خرید سهام و تزریق سرمایه به شركت به سرانجام رسید.

1396/11/05
13:37:07
2.5 از 5
4841
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
http://www.sobhanchat.top/:
بیبیب سی
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش