اختصاص 21 هزار میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان

اختصاص 21 هزار میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان آنی بازار: تبریز - ایرنا - رئیس كمیته امداد امام خمینی (ره) اظهار داشت: امسال 21 هزار میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان این كمیته اختصاص یافته است.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایرنا، پرویز فتاح روز پنجشنبه در دیدار با استاندار آذربایجان شرقی اضافه كرد: سهم استان آذربایجان شرقی از این تسهیلات یك هزار و 110 میلیارد ریال است كه تابحال 50 درصد از آن جذب شده است.
وی با ابراز امیدواری برای جذب كل سهم استان تا آخر سال و صرف آن برای اشتغالزایی مددجویان، یادآوری كرد: تامین مسكن نیازمندان از اولویت های اصلی كمیته امداد است.
رئیس كمیته امداد امام خمینی (ره) اظهار نمود: اختصاص مسكن های مهر فاقد متقاضی به مددجویان و واگذاری زمین برای ساخت مسكن مددجویان از كارهای موثر در این زمینه است.
فتاح با اشاره به هدف گذاری مشترك دولت و كمیته امداد در جهت رفع فقر مطلق ادامه داد: آذربایجان شرقی این استعداد را دارد كه بعنوان نخستین استان این سیاست را تحقق بخشد.
وی با اشاره به اینكه هدف ما این است كه هیچ فردی به خاطر فقر تحت پوشش كمیته امداد نباشد و این كار واقعا قابل تحقق است، اظهار داشت: تحقق این امر در آذربایجان شرقی اراده نظام را در این زمینه بالا می برد و می توان آن را به كل كشور تعمیم داد.
رئیس كمیته امداد امام خمینی (ره) با قدردانی از روحیه جهادی استاندار آذربایجان شرقی، عملیاتی شدن سیاست رفع فقر مطلق در یكی از شهرستان های استان و سپس در شهر تبریز بر مبنای زمان بندی مشخص را خواهان شد.
فتاح اضافه كرد: كمیته امداد در مسیر رفع مطلق با دولت هماهنگ بوده و مجلس هم شناخت خوبی از مبحث دارد كه این همدلی ملی باعث تولید آرامش در جامعه هدف ما شده است.
وی از كمك های مردم تبریز و آذربایجان شرقی به كمیته امداد قدردانی كرد و اظهار داشت: 100 درصد هدف گذاری كمیته امداد در جذب كمك های مردمی برای سال جاری در 10 ماه سال در این استان محقق شده و كمیته امداد استان از محل این كمك ها ساخت 100 واحد مسكونی برای زلزله زدگان غرب كشور را هم تعهد كرده است.
فتاح با اشاره به اینكه میزان صدمه های اجتماعی و پوشش این نهاد در آذربایجان شرقی كمتر از میانگین كشوری است، ادامه داد: در 1. 5 سال اخیر در سایه سیاست خودكفایی، 15 درصد از آمار مددجویان كمیته امداد كاهش یافته و كارهایی كه در این استان انجام شده الگویی برای كل كشور است.
استاندار آذربایجان شرقی هم در این دیدار با اشاره به ظرفیت های استان در جهت اشتغال زایی اظهار داشت: از ظرفیت های خیلی خوب استان و شهر تبریز، حوزه صنایع دستی و فرش است كه فرصت مناسبی برای اشتغال افراد تحت پوشش كمیته امداد به حساب می آید و باید از این فرصت ها بهره برد.
مجید خدابخش با اشاره به سهم 10 هزار میلیارد ریالی آذربایجان شرقی از تسهیلات اشتغال زایی دولت، اضافه كرد: هدف گذاری استان تولید 28 هزار فرصت شغلی است و بخشی از این تسهیلات هم به كمیته امداد اختصاص می یابد.
وی اظهار نمود: در مورد تسهیلات اشتغال زایی خود كمیته امداد هم سیستم بانكی استان آماده همكاری است و نگرانی از بابت جذب این تسهیلات وجود ندارد.
استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به مشاركت فعال خیران استان در رسیدگی به محرومان و نیازمندان، یادآوری كرد: هم اكنون 2 بیمارستان بزرگ توسط خیران استان در حال ساخت است و برای تامین مسكن مددجویان كمیته امداد هم آماده جلب مشاركت خیران هستیم.
خدابخش ادامه داد: تبریز با كمك خیران، نخستین شهر بدون گدا و بدون معتاد متجاهر لقب گرفته است و آماده ایم باز هم با كمك كمیته امداد و برنامه های محرومیت زدایی این نهاد تبریز را بعنوان نخستین شهر بدون فقر مطلق معرفی نماییم.
خدابخش تاسیس كمیته امداد در نخستین روزهای پیروزی انقلاب اسلامی را نشان دهنده توجه خاص امام راحل به محرومان و نیازمندان دانست و اظهار داشت: رفع محرومیت و فقرزدایی از ایده های اصلی و اولویت دار انقلاب اسلامی است.
خبرنگار: پرویز بابائی ** انتشار دهنده: رستگار
8023/6183


1396/11/06
17:45:14
5.0 از 5
5199
تگهای خبر: تسهیلات , تولید , مسكن
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش