مشاركت چین در بازسازی عراق

مشاركت چین در بازسازی عراق به گزارش آنی بازار یك دیپلمات چین گفت كشورش می خواهد با سرمایه گذاری در عراق فعالانه در بازسازی این كشور مشاركت كند.


به گزارش روز شنبه ایرنا از تارنمای چاینا ارگ، 'وانگ دی' سفیر چین در كویت در حاشیه اجلاس بازسازی عراق گفت پكن در این راستا همكاری نزدیكی با بغداد خواهد داشت.
وی ضمن دعوت از كشورهای دیگر برای همكاری با عراق اظهار داشت كه چین از همه تلاش های این كشور برای بازگرداندن آرامش به عراق حمایت می كند.
این دیپلمات چینی گفت پكن به حق حاكمیت و تمامیت ارضی عراق احترام می گذارد و به این كشور برای نابود كردن تروریست ها و باز پس كردن اراضی اشغالی عراق از آنها تبریك می گوید.
وی تصریح كرد عراق باید آرامش داشته باشد و در صلح و امنیت بسربرد و در این شرایط می توان طرح های بازسازی را هم اجرایی كرد.
وی روابط چین و عراق را بسیار دوستانه توصیف كرد و گفت عراق از شركای بزرگ چین در آسیای غربی و آفریقای شمالی است.
سفیر چین تصریح كرد شركت های چینی در زمینه های انرژی، طرح های زیربنایی، ارتباطات و مخابرات با عراق از نزدیك همكاری می كنند و مقرر است در برنامه راه ابریشم جدید هم طرح های همكاری دو كشور تعریف شود.
در كنفرانس كمك به بازسازی عراق كه به مدت سه روز در كویت برگزار گردید ۳۰ میلیارد دلار برای كمك به بازسازی آن كشور بعد از ویرانی های ناشی از جنگ با گروه داعش تقبل شد ولی این میزان از رقم ۸۸ میلیارد دلاری كه عراق تقاضا كرده بسیار كمتر است.


 

1396/11/28
13:33:01
5.0 از 5
5359
تگهای خبر: دلار , سرمایه گذاری
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش